Partnerzy   

Poniedziałek 19.02.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

liczba odwiedzin: 123833

Motto naszej szkoły:

       

 Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; 
      nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

                                  św. Jan Paweł II

Aktualności

 •       Dnia 13 lutego br w naszej szkole odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.

        Uczniowie klas IV - VII bawili się w rytmach piosenek, które wcześniej zostały wylosowane, a dokładniej, każda piosenka miała w swych słowach ukryte kolory.                                                                    Przy wspaniałej muzyce dzieci rozpoczęły zabawę, podczas której przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozdawała  pocztę walentynkową. Każda  klasa przedstawiła swój uklad taneczny i piosenkę. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy i pięknie się zaprezentowali, a szczególne wyróżnienie otrzymała klasa V.

 •        Dnia 26 stycznia 2018 r. odbył się finał XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE.

         Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z "Zerówki": Sara Bojke, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska oraz Nikodem Bladowski  - uczeń klasy IV. Uczestników było bardzo dużo. Nikodem Bladowski w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce

        Następnego dnia nasi "konkursowicze" swoim śpiewem uświetnili 25 rocznicę powstania Klubu ZKP w Łebnie. Otrzymali wielkie brawa, podziękowanie oraz upominki.

 • 19 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

  Terminy_rekrutacji_-_przedszkole(1).pdf

  Terminy_rekrutacji_-_klasa_I_SP(1).pdf

   

 •    "Drzwi otwórzcie kolędnikom, niech tradycja dalej trwa. 

        Drzwi otwórzcie kolędnikom - hej kolęda, kolęda".

               Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach instrumentów grupa kolędników z naszej szkoły odwiedzała we wtorek - 23 stycznia domy mieszkańców Łebna. Uczniowie przebrani za tradycyjne postacie kolędnicze przedstawiali bogaty program artystyczny. W zamian  za to, otrzymywali od odwiedzanych pieniążki i słodycze. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie. 

 •             Informacja o wizycie kolędników z naszej szkoły w ratuszu, ukazała się na stronie Prezydenta Miasta Wejherowa:  

  https://www.facebook.com/KrzysztofHildebrandt/photos/pcb.586507805023340/586507455023375/?type=3&theater

 •           Uczniowie klasy I i III brali udział w lekcji prowadzonej przez strażaków OSP ŁEBNO p. Grzegorza Miotk i p. Krystiana Waldowskiego. W  trakcie spotkania strażacy przybliżyli dzieciom tajniki swojej pracy, zapoznali ze sprzętem używanym do ratowania ludzi w wypadkach samochodowych oraz ze sprzętem do gaszenia pożarów. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i umundurowanie strażackie oraz wsiąść do wozu strażackiego. Na koniec uczniowie wręczyli podziękowanie i wrócili do szkoły wzbogaceni nowymi wiadomościami.

 •            

            Uczniowie klasy I wykorzystali dobroć białej Pani Zimy. Świetnie bawiły się na śniegu. Zjeżdżały na sankach, lepiły bałwany, budowały  igloo. Nie zabrakło śniegowych aniołów i tradycyjnej bitwy na śnieżki.

  Anna Waldowska

 •            Dnia 26 stycznia 2018 r. klasa V wraz z wychowawcą i p. I Hallman udały się do Wejherowa. Celem naszego wyjazdu integracyjnego, była poprawa relacji między uczniami, wspólne rozmowy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami przy posiłku. Wyjazd autobusem z Łebna nastąpił ok 9:00, a ok 9:45 byliśmy na miejscu. Pierwszym miejscem, gdzie udaliśmy się był kościół „KLASZTOR” tam obejrzeliśmy wspaniały żłobek ruchomy, poznaliśmy wnętrze, które jest chlubą miasta bo tam w podziemiach spoczywają założyciel miasta Jakub Wejher i jego rodzina.

 •     

        Dnia 23 stycznia 2018r w bibliotece, w Łebnie odbyło się spotkanie z pisarką Anną Czerwińską-Rydel. Do udziału w tym spotkaniu zostali zaproszeni uczniowie z klasy VI z naszej szkoły. Pani ciekawie, interesująco przedstawiała swoje utwory, krótko je charakteryzując. Dzieci dzielnie, z wielkim zaangażowaniem słuchały i zadawały bardzo ciekawe pytania autorce książek. Z bagażem nowych wiadomości autorskich i w radosnych nastrojach wróciły do szkoły.

  Takie spotkania z „żywą” książką są lubiane przez uczniów i chętnie w nich uczestniczą.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć