• *****************************************************************

 • Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

  Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

      W piątkowy poranek 21 czerwca uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się, aby podziękować za mijający rok szkolny 2023/2024.

     Pan dyrektor w asyście poszczególnych wychowawców klas wręczył nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce. Tegorocznym absolwentom zostały wręczone dyplomy oraz pamiątkowe książki. 

     Dyrektor szkoły, Pan Łukasz Kwidziński zakończył trzynastoletni okres pełnienia swojej funkcji. Od uczniów usłyszał następujące słowa podziękowania:

  "Drogi Panie Dyrektorze,

  My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie

  Chcielibyśmy Panu gorąco podziękować za:

  - te wszystkie cudowne lata spędzone z nami

  - za żarty nam opowiedziane

  - za wszystkie mecze z nami zagrane

  - za lekcje ciekawie prowadzone

  - za dobre rady i słowa wygłoszone

  Bardzo cieszymy się, że nie odchodzi Pan od nas, a tylko kończy pewien etap.

  Otwierają się przed Panem drzwi nowych, wspaniałych możliwości. Życzymy szczęścia i powodzenia.

  I jeszcze raz za wszystko, z całego serca DZIĘKUJEMY"

 • Klasa ósma na paintaballu

      W środę 19 czerwca klasa ósma pod opieką wychowawczyni udała się na Paintball Ranczo do Częstkowa. 

     Po oficjalnym pożegnaniu wszystkich pracowników, koleżanek i kolegów ze szkoły przyszedł czas na zabawę. Tegoroczni absolwenci postanowili spędzić aktywnie ostatnie godziny z klasą z "podstawówki". Ubrani w mundury i maski ochronne przystąpili do gry. Wcześniej Pan Andrzej przedstawił regulamin i zasady bezpieczeństwa. 
      Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji  i niezapomnianych wrażeń. Po zaciętej rywalizacji wszyscy zmęczeni, ale z szerokimi uśmiechami na twarzach zasiedli do poczęstunku. Były kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem i pyszne ciasto przygotowane przez mamy. Młodzież jednogłośnie oświadczyła, że paintball był wspaniałą alternatywą dla dyskoteki na zakończenie szkoły podstawowej. 

 • Pożegnania nadszedł czas ...

     W środę 19 czerwca 2024 roku klasa ósma świętowała zakończenie edukacji w szkle podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru klasie siódmej. Potem były wspomnienia, podziękowania i chwile wzruszenia. Po części oficjalnej absolwenci zaprezentowali swoje umiejętności teatralno - wokalne.

 • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy Leon

       Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 1- 8. Każda klasa ma swoją kategorię. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów. Znane są wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego Leon.

  Laureaci:

  Matematyka klasa 1

  Tymoteusz Roda - 6 miejsce

  Tymon Stenka - 9 miejsce

  Matematyka klasa 3

  Alan Kamer - 5 miejsce

  Eliza Waldowska - 5 miejsce

  Grzegorz Lisius - 6 miejsce 

  Kamil Bojanowski - 7 miejsce

  Zuzanna Bojke - 8 miejsce

  Magdalena Szweda - 10 miejsce

                          Gratulujemy!

 • Międzynarodowa Akcja "Czytanie na Polanie"

       W dniu 18.06.2024 r. uczniowie i nauczyciele SP Łebno uczestniczyli w Międzynarodowej Akcji ,,Czytanie na Polanie". Dzieci przyniosły swoje ulubione książki i w blasku słońca oraz na piknikowych kocach czytali wspaniałe opowieści, opowiastki, opowiadania. Czytali zarówno w języku polskim, jak i kaszubskim. Na koniec akcji zrobiliśmy klasowe zdjęcia z książkami. Był to wspaniały relaks dla duszy i ciała na świeżym powietrzu. Polecamy #czytanienapolanie .

 • I etap edukacyjny zakończony...

       W poniedziałek 17 czerwca odbył się apel z okazji zakończenia I etapu edukacji. Liski przedstawiły krótki program artystyczny. Klasa trzecia pięknie się zaprezentowała. Był taniec, wierszyki i  piosenki. Uczniowie podziękowali rodzicom i nauczycielom wręczając słodkie kwiatuszki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora szkoły pamiątkowych dyplomów. Każdy trzecioklasista otrzymał niezbędnik czwartoklasisty oraz album – prezent od rodziców. Na koniec koledzy i koleżanki z drugiej klasy pożegnały Liski wierszykiem i małym upominkiem. Po uroczystości był ostatni wspólny poczęstunek. Było miło, wesoło i sympatycznie.

 • WIELKI MARATON CZYTELNICZY - PODSUMOWANIE

  WIELKI MARATON CZYTELNICZY - PODSUMOWANIE

      Tegoroczna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023/24 - Ogólnopolskiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych dobiegła końca. Wzięło w nim udział 8364 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 11 województw: Dolnośląskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Łódzkiego, Małopolskiego, Mazowieckiego, Podkarpackiego, Pomorskiego, Śląskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Wielkopolskiego, Zachodniopomorskiego.

    Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego w składzie: Agata Markiewicz-Babło, Ewa Niechwiedowicz, Małgorzata Niechwiedowicz po weryfikacji wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała XII edycji WMC SPOTKACIE NOWYCH PRZYJACIÓŁ 122 tytuły laureata, 110 tytułów finalisty oraz 149 wyróżnień.

      W XIII edycji WMC W LUTRZE KSIĄŻKI 106 tytułów Laureata i 104 tytuły Finalisty. Ponadto wyróżniono 80 uczniów z najwyższym wynikiem w szkole bez laureata i finalisty.

     Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym konkursie. Do Maratonu przystąpiło 9 uczniów z klasy III, IV i VIII.

                  Znane są wyniki!

  W kategorii najmłodszej wyróżnienie otrzymały Magdalena Szweda i Eliza Waldowska – uczennice klasy III, w kategorii klas VI – VIII wyróżnienie zdobyła Łucja Kowalewska – uczennica klasy VIII.

                Wszystkim gratulujemy!

 • Liski na wycieczce

      5 czerwca Liski udały się na wycieczkę do zaczarowanego miejsca:) do Czarogrodu. Dzień pełen wrażeń, zabawy i radości. Mnóstwo atrakcji, relaksu i odpoczynku. Świat zwierząt, zieleni i baśni. Czego chcieć więcej. Zmęczone, ale zadowolone Liski wróciły do domu.

      Serdecznie pozdrawiamy p. Grażynę naszego Gościa:)

      Rodzicom dziękujemy  za zorganizowanie wycieczki! 

 • Konkurs SKO

 • Czytanie na Polanie w Bibliotece Publicznej w Łebnie

  Czytanie na Polanie w Bibliotece Publicznej w Łebnie

     Nasi uczniowie klas 1-8 w dniu 12.06.2024r. uczestniczyli w Międzynarodowej Akcji "Czytanie na Polanie" zorganizowanej przez panią Grażynę z Biblioteki Publicznej w Łebnie. Na szczęście pogoda dopisała i mogliśmy na świeżym powietrzu słuchać poezji polskiej oraz kaszubskiej w wykonaniu dzieci i młodzieży.        Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałą współpracę.

 • Wycieczka do Warszawy

  Wycieczka do Warszawy

       28 maja uczniowie klas 4 - 8 wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do stolicy. Po mieście oprowadziła nas Pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o najważniejszych miejscach i obiektach. Udaliśmy się na Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, widzieliśmy Zamek Królewski, bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela, Rynek Starego Miasta z kolorowymi kamienicami i słynną Syrenką. Tutaj spotkaliśmy Kataryniarza Jana, który opowiedział nam jak działa katarynka. Poszliśmy na Plac Piłsudskiego, aby zobaczyć jak wygląda zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Przejechaliśmy się Krakowskim Przedmieściem, gdzie mieści się między innymi siedziba Prezydenta Państwa, Uniwersytet Warszawski oraz Bazylika świętego Krzyża. Spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich, byliśmy przy Pałacu Na Wodzie, w Teatrze Na Wyspie oraz pod Pomnikiem Chopina. Spacerując po tym największym parku w mieście spotkaliśmy wiewiórki i pawie. Na koniec dnia zwiedziliśmy Stadion Narodowy, przewodnik oprowadził nas trasą o nazwie “Piłkarskie Emocje”.

   Kolejnego dnia po smacznym śniadaniu pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Następnie spacerowaliśmy po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, stamtąd mieliśmy widok na miasto, Wisłę oraz Stadion Narodowy. Podczas pobytu w Warszawie nie mogliśmy pominąć wizyty w Pałacu Kultury i Nauki. Z tarasu na 30 piętrze podziwialiśmy wspaniałą panoramę Warszawy. Wizytą w Złotych Tarasach zakończyliśmy ten krótki, ale bogaty w atrakcje pobyt w stolicy.

   

 • Z wizytą w Kościerzynie

       Dnia 17 maja uczniowie klasy 1 – 3 wybrali się na wycieczkę do Kościerzyny. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa, przejażdżka drezyną napędzaną siłą własnych rąk oraz podróż po zapętlonym torze miniaturową kolejką zwaną lilipucią.Po wizycie w muzeum nastąpił czas na zajęcia sportowo-rekreacyjne w Costerina Park. Nie zabrakło zajęć w parku linowym, gry w minigolfa, strzelania z łuku. Uczniowie poznali zasady gry w bule, pokonywali tor przeszkód a także poszukiwali skarbów. Na koniec wycieczki było jeszcze małego co nieco. Wszyscy w wyśmienitych humorach wrócili do domu.

 • Dzień Matki

       "Kwiatki na Dzień Matki" - pod tym hasłem odbyła się uroczystość z okazji święta naszych mam. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz kl. I-III w występie artystycznym przedstawiły liczne wierszyki, piosenki oraz tańce. Każda mama otrzymała również upominek od swoich pociech, a na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

        Drogie Mamy - żyjcie nam STO LAT w szczęściu i zdrowiu!

 • VI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI TWÓRCZOŚCI ALOJZEGO NAGLA

      Dnia 22 maja w Centrum Samorządowym w Szemudzie odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Alojzego Nagla.

  II miejsce w kategorii klas I- III otrzymała Magdalena Szweda.

       Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Konstytucja 3 Maja

       30 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Łebnie odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt historii Polski, uczniowie klasy 5 przygotowali montaż słowno- muzyczny, w którym przedstawili ciekawą lekcję historii. Apel rozpoczął się wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu polskiego. Podniosły charakter tego dnia podkreślały też odświętne stroje i biało-czerwone chorągiewki przygotowane przez uczniów młodszych klas.

 • Dzień Książki

     23.04.2024r. świętowaliśmy Dzień Książki. To świetna okazja do spędzenia kilku chwil z ulubioną powieścią, komiksem czy opowiadaniem. W naszej szkole pojawiły się na korytarzach "kąciki czytelnicze". Uczniowie mogli na przerwach usiąść wygodnie, relaksować się i odpoczywać. Był to eksperyment, który miał pokazać młodzieży, że czas między lekcjami można spędzać w dobrej, spokojnej atmosferze. Ponadto odbyło się rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego w trzech kategoriach: klasy 1-3, 4-6 i 7-8. Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie. Tutaj nie ma przegranych - każdy otrzymał upominek!  Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście tego dnia.

 • Dzień Marchewki

      W dniu 05.04.2024r. obchodziliśmy Dzień Marchewki, który był okazją do zakupu zdrowego ciasta, soku czy przekąsek marchewkowych. Stoiska z marchewkowymi przysmakami przygotowali uczniowie klasy szóstej oraz siódmej. Specjalnym gościem tego marchewkowego dnia był słodki, uroczy i puszysty królik, którego wszystkie dzieci miały okazję pogłaskać jak i nakarmić świeżą marchewką. W tym dniu na szkolnych korytarzach królował też kolor pomarańczowy, symbolizujacy ciepło, bezpieczeństwo oraz niezwykłą energię.

 • Pierwszy dzień wiosny

  Pierwszy dzień wiosny

     Był to wyjątkowy dzień dla każdego z nas. Lekcje pierwszego dnia wiosny wyglądały inaczej niż zazwyczaj, ponieważ były prowadzone przez uczniów. Dzieci podczas zajęć robiły kolorowe skarpetki z bibuły, a następnie wszyscy oglądali krótkie filmiki edukacyjne.

    Po skończonej edukacji filmowej, rozpoczęła się edukacja plastyczna. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności manualne wycinając np. gryfa czy rysując teatrzyk. Następnie rozpoczął się kiermasz wiosenny, podczas którego można było posilić się słodkościami przygotowanymi przez rodziców oraz kupić przepiękne ozdoby świąteczne. Mogliśmy też podziwiać występy i tańce przygotowane przez naszych szkolnych aktorów. Dla każdego było coś miłego.

    To był dzień pełen emocji i pozytywnych wrażeń. Z całą pewnością chętnie będziemy do niego wracać pamięcią.

 • Dzéń Jednotë Kaszëbów

     19 marca 2024r. obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Tego dnia cała społeczność szkolna przybrała barwy flagi kaszubskiej czyli czarno – żółte. Obchody rozpoczęliśmy od uroczystego odśpiewania hymnu kaszubskiego oraz obejrzenia montażu słowno – muzycznego w wykonaniu kl. III, który przybliżył nam historię tego święta, a także przypomniał słowa naszego patrona Jana Pawła II, który w Gdyni przemawiał do Kaszubów zachęcając ich do dbania o swoją kulturę i tradycje.

  Następnie wszyscy świetnie się bawili tańcząc kaszubski taniec Kòwôl i śpiewając Kaszëbsczé Nótë.

  Zwieńczeniem tego dnia był udział wszystkich uczniów w warsztatach plastycznych. Każda grupa miała do wykonania inne zadania. I tak:

  • dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonywały flagi kaszubskie,

  • kl. I – „Pisankę -wydzierankę” z haftem kaszubskim

  • kl. II „ Fartuszek ”

  • kl. III i IV „Kaszubska torba wielkanocna” – malowanie na torbach płóciennych

  • kl. V i VI „ Kubek Kaszuba” – malowanie na kubkach ceramicznych

  • kl. VII i VIII „ Jastrowé jaja” – ozdabianie styropianowych jajek materiałem

  Wszystkie powstałe prace można było obejrzeć podczas Kiermaszu Wielkanocnego.

  Na zakończenie tygodnia dzieci zabrały swoje dzieła do domu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: sekretariat@szkolalebno.pl
 • (58) 676-18-04

Galeria zdjęć