• ******************************************************************************************

  ****************************************************************************************** - Obrazek 1"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,

  Nie damy pogrześć mowy,

  Polski my naród, polski lud! ..."

   

  11 listopada w całej Polsce świętowano setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. 

  Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele wydarzeń. 

  W klasie V i w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazji stworzyć prace w aplikacji internetowej.

  Zadaniem uczniów było wypisanie haseł, związanych z Polską, a także ustawienie kolorów czy kształtów w jakich mają zostać one ułożone.Opcji wyboru było wiele, dlatego też powstałe prace cechują się różnorodnością.

  Efekty niniejszej pracy można podziwiać w galerii.

                                              I. Hallmann

 • Méster Bëlnégò Czëtaniô

  Méster Bëlnégò Czëtaniô - Obrazek 114 listopada br. odbył się Szkolny konkurs czytania w języku kaszubskim „Méster bëlnégò czëtaniô”. Zadaniem uczestników z klas II i III było przeczytanie wylosowanego wiersza Jana Brzechwy w tłumaczeniu Tomasza Fopke natomiast uczniowie z klas IV-VI czytali fragment książki „Balbina z IVB” autorstwa Danuty Stanulewicz. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którymi zostali:

  w kat. klas II i III:

  I miejsce Justyna Grubba

  II miejsce Hubert Kiełpiński

  III miejsce Bartłomiej Becker

  W kat. klas IV –VI

  I miejsce Nikodem Bladowski

  II miejsce Katarzyna Grubba

  III miejsce Wiktoria Kiedrowska

  Laureaci I i II miejsca będą reprezentować naszą szkolę w Gminnym Konkursie „ Méster bëlnégò czëtaniô” w Częstkowie.

  Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

               „Podróż stulecia”

         ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1 Dnia 13 listopada 2018 roku uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy VIII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego przygotowali autorski scenariusz. Zaprosili małych i dużych w niezwykłą podróż- „Podróż stulecia”. Przedstawili ważne wydarzenia z historii Polski na przestrzeni stu lat od odzyskania niepodległości do czasów współczesnych. Były to scenki przedstawiające np. przyłączenie Kaszub do Polski, II wojnę światową czy wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Na całość składały się też utwory muzyczne dotyczące tych wydarzeń, stosowne stroje oraz teksty opisujące kolejne etapy podróży. Występ zakończył się tańcem i piosenką „Kocham Cię Polsko”. Wszystko przebiegało w odświętnej atmosferze- dekoracje, stroje galowe, kotyliony, flagi.

 • Sukcesy naszych uczniów

             Dnia 09 listopada 2018 roku dwoje uczniów naszej szkoły dzięki swojej sumiennej pracy osiągnęło spory sukces. 
  W gminnym konkursie historycznym w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Kielnie zorganizowanym z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości Dominika Miotk uczennica klasy VIII w kategorii klas VII- VIII i III gimnazjum zdobyła I MIEJSCE, a Oliwier Miotke uczeń klasy V w kategorii klas IV- VI – II MIEJSCE.
            Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16 listopada 2018 r. o godz. 17.00 podczas Wieczornicy w Szkole Podstawowej w Kielnie. 
        Gratulujemy!
                  Opr. D. Kobiela

 • Rekord dla Niepodległej

             Rekord dla Niepodległej - Obrazek 1Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez MEN i Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Wspólnie śpiewaliśmy hymn narodowy w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mamy nadzieję, że to wyjątkowe wydarzenie zapisze się w historii naszej szkoły jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.
                                  D. Kobiela

 • Ślubowanie klasy I

       Ślubowanie klasy I - Obrazek 1We wtorek 30 października 2018 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy I. Jest  to bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły.

       Na początku uroczystości pierwszoklasiści ubrani w pomarańczowe birety, przedstawili swoją klasę oraz zaprezentowali  wiedzę i umiejętności w krótkim występie artystycznym. Następnie uczniowie złożyli pierwszą w życiu szkolnym obietnicę. Na pamiątkę tego wydarzenia,  przypieczętowali ją  odciskiem palca w Akcie Ślubowania. 

       Zgodnie z tradycją pierwszaki wybrały sobie nazwę grupy. W tym roku przybrały miano Jeżyków. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania  każdego ucznia,  ogromnym ołówkiem. Wychowawczyni wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy i ,,jeżykowe" medale. Dzieci otrzymały także  legitymacje szkolne,  upominki ufundowane przez Radę Rodziców oraz książeczki SKO wręczane przez przedstawiciela Banku Polskiego. Nie zabrakło również prezentów od młodszych i starszych kolegów: z ,,zerówki" oraz klas II i III. Pierwsza klasa otrzymała również pamiątkowe tablo, które p. Ania i p. Sylwia złożyły na ręce wychowawczyni. 

      Na zakończenie tego wspaniałego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na bohaterów tego wydarzenia czekały  wspaniałe torty w kształcie jeżyka oraz mnóstwo smakołyków. 

        Serdecznie dziękuję rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie tej pięknej uroczystości.

 • Dzień wolny od nauki

  12 listopada 2018 r. zgodnie z ustawą jest dniem wolnym od pracy i zajęć edukacyjnych

 •      - Obrazek 1

 • Podsumowanie realizacji projektu "Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud"

  W ramach podsumowania projektu "Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud" w naszej szkole odbył się Festiwal Naukowy zorganizowany przez Centrum EduFun z Redy oraz Festiwal teatralny z warsztatami fotografii. W ramach festiwalu naukowego uczniowie wzięli udział w pokazie Science Show oraz w czterech warsztatach: Obwody elektryczne; Chemia w kuchni; Potęga elektryczności; Pokazy chemiczne. Natomiast podczas festiwalu teatralnego dzieci stawały się aktorami i odgrywały różne role pod okiem profesjonalistów. Również w ramach podsumowania realizacji projektu nasi uczniowie pojechali do Centrum EduFun w Redzie.

 • Październik miesiącem oszczędzania. Podsumowanie akcji SKO.

 • Z wizytą w Wiejskim Ośrodku Kultury

          Z wizytą w Wiejskim Ośrodku Kultury - Obrazek 1Dnia 5 listopada uczniowie klasy I i II zostali zaproszeni przez panią Jadwigę Kuczkowską na przedstawienie pt.: „Profesorek Wodorek w kosmosie”. Aktorzy  objazdowego teatru „Pomarańczowy Cylinder” zaprezentowali spektakl o tematyce ekologicznej, o właściwym odżywianiu i ważnym telefonie alarmowym. Poznając Planetę Śmieciuchów, Robota Śrubota, Księcia Ruperta, dzieci mogły ocenić właściwe zachowania i pomóc posprzątać zaśmieconą planetę.

 • GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

     GMINNY KONKURS PIOSENKI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - Obrazek 1Dnia 5 listopada 2018 r. odbył się w Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Bojanie. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy.

     W kategorii klas I – III:

  III miejsce – Hubert Kiełpiński

    W kategorii klas IV – VI:

    I miejsce – Nikodem Bladowski.

                                                 W kategorii klasy VII – VIII i gimnazjum:

                                                III miejsce – Agnieszka Brzozowska

                                                Wyróżnienie – Olimpia Bulczak

 • Wielki Maraton Czytelniczy - LISTA LEKTUR NA LISTOPAD 2018

  dla uczniów klas II -III szkół podstawowych

  Małkowski Tomasz,O Kamilu, który patrzy rękami

  dla uczniów klas IV -VI szkół podstawowych

  Kiermaszek Magdalena,Jukato

  dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych

  Scarrow Simon,Gladiator. Walka o wolność

 • FESTIWAL NAUKI I KREATYWNOŚCI W REDZIE

  Wyjazd edukacyjny w ramach projektu Gmina Szemud: 3.2.1 START! - Podnosimy jakość edukacji ogólnej w Gminie Szemud

  FESTIWAL NAUKI I KREATYWNOŚCI W REDZIE - Obrazek 1

         29 października klasa I i II odwiedziła Centrum Nauki w Redzie. Uczniowie brali aktywny udział w warsztatach naukowych. Były to 4 laboratoria: nowoczesnej technologii, chemiczne, biologiczne i robotyczne. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały ciekawych informacji, z zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach. Poprzez eksperymenty „młodzi naukowcy” poznali tajniki fizyki, chemii, biologii a także robotyki. Uczniowie zadowoleni i bogatsi o nowe wiadomości i umiejętności wrócili szczęśliwie do domu. 

 • Niezapomniane przygody w Wygoninie

        W piątek 19 października 2018 roku o godzinie 9.15 wyruszyliśmy razem z klasą piątą na wycieczkę do Ośrodka Wczasowego w Wygoninie. Pojechało nas razem trzydzieści osób oraz nasza wychowawczyni Pani Sylwia Szykut i Pani Renata Kos, wychowawczyni klasy piątej. Jechaliśmy jednym autokarem, a podróż trwała około półtorej godziny.

        Celem wycieczki było zintegrowanie się. Do celu podróży dotarliśmy około godziny jedenastej. Na miejscu czekali na nas opiekunowie, którzy ciepło nas przywitali, a następnie zakwaterowali w czteroosobowych pokojach. Pani Ilona i pani Tamara, zostały naszymi opiekunkami na czas pobytu w ośrodku. Później poszliśmy zapoznać się z okolicą.  Spacerowaliśmy po lesie i wspólnie bawiliśmy się w policjantów i złodziei. Zabawa wszystkim bardzo się podobała. Po chwili relaksu, udaliśmy się na obiad. Po posiłku graliśmy w gry planszowe, które sprawiły nam wielką frajdę. Następnie po kolacji oglądaliśmy ciekawy film pt."Cudowny chłopak".

        Następnego dnia tj. w sobotę, wstaliśmy o godzinie ósmej, poczym udaliśmy się na śniadanie - pyszną jajecznicę. Około godziny dziesiątej pani Ilona zabrała nas na plac zabaw, gdzie mogliśmy się wyszaleć na maksa. Później omawialiśmy zasady zabawy, która czekała na nas w lesie. Zabawa ta była bardzo fajna, wymagała zaangażowania całej grupy. Ten dzień zakończyliśmy szaloną dyskoteką.

  W niedzielę 21 października, po śniadaniu około godziny dziesiątej, wyjechaliśmy w drogę powrotną do Łebna. O 11.30 dotarliśmy na plac przed szkołą, gdzie czekali na nas rodzice.

      Wycieczkę uważam za udaną. Cieszę się, że jako klasa potrafimy działać razem i radzić sobie w trudnych sytuacjach, czego dowodem były zabawy, które wymagały od nas współpracy.

   

                                                                                                                               Filip Matysiak klasa VI

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

           DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA - Obrazek 1 Nasza szkoła w wrześniu przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez sieć sklepów "Biedronka". Zadaniem dzieci było codzienne, głośne czytanie i stworzenie pracy plastycznej, ilustrującej dalsze przygody, uwielbianego przez wszystkie dzieci, Gangu Słodziaków. 

            Podsumowaniem akcji był Dzień Głośnego Czytania, który odbył się 19 października. Uczennice klasy VIII, należące do Szkolnego Koła Wolontariatu, przeczytały dzieciom z klas 0 - III bajki, a także przygotowały specjalne zadania i łamigłówki. 

           To była - zdecydowanie - bardzo udana akcja!

           Podziękowania należą się dziewczynom z klasy VIII za świetne przygotowanie Dnia Głośnego Czytania dla swoich młodszych kolegów i koleżanek.

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

     Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy w tym roku w piątek 12 października.

  Uroczystość z tej okazji przygotowali wszyscy uczniowie z klasy 6 pod kierunkiem swojego wychowawcy.

  Uczniowie wymyślili następujące hasło swojego przedstawienia: „Szkoła na okrągło:lepsza strona lekcji.”

  Prowadzącymi apel byli Ksawery Czoska i Filip Matysiak.

  W roli nauczycieli wystąpili: Kuba Bonczyński jako anglista, Dominika Meyer jako zakonnica-katechetka, Kamila Szreder jako polonistka, Kuba Trocki jako nauczyciel geografii, Kacper Wicki jako matematyk i Weronika Trzebiatowska jako nauczycielka historii.

  Pozostali uczniowie grali role uczniów: Adam Czaja, Agata Krampa, Nel Daraż, Patryk Gruba, Martyna Lis, Andżelika Miotk, Aron Miotke i Damian Szodrowski.

  Dwoje prowadzących powitało wszystkich zebranych, a następnie reszta klasy w roli nauczycieli i uczniów zaprezentowała kilka ciekawych i śmiesznych scenek z życia szkoły.

  W drugiej części uroczystości uczniowie zaśpiewali wspólnie „Piosenkę z tekstami nauczycieli”.

  Jako ostatnią część programu artystycznego przeprowadzono quiz dla publiczności, który dotyczył wypowiedzi z przedstawionych scenek lekcyjnych.

  Na koniec prowadzący złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły a występujący uczniowie rozdali przygotowane upominki.

  Występ uczniów z klasy 6 rozbawiał wszystkich zebranych i nikomu nie pozwolił się nudzić oraz wzbudził dużo pozytywnych emocji, zwłaszcza przy odpowiadaniu na pytania z quizu.

       

 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II

  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY JANA PAWŁA II - Obrazek 1

         Dnia 23 października 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie obchodziła Dzień Patrona Szkoły - Św. Jana Pawła II. Obchody rozpoczęły się mszą św., w której przygotowaniu brali udział uczniowie szkoły. Homilię wygłosił ks. Mieczysław Guzmann.  Następnie, z pocztem sztandarowym na czele, udano się do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste przywitanie wszystkich przybyłych przez dyrektora szkoły p. Łukasza Kwidzińskiego. Uczniowie klasy VIII przygotowali wzruszające przedstawienie słowno – muzyczne dotyczące życia i śmierci Jana Pawła II, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

        W związku z obchodami Dnia Patrona w szkole odbył się XII Gminny Konkurs Papieski. Konkurs składał sie z trzech kategorii: konkursu plastycznego dla klas I-III i oddziału przedszkolnego pt. "Jan Paweł II – Papież - Polak", konkursu recytatorskiego "Poezja Karola Wojtyły" dla klas VII – VIII i III gimnazujm oraz konkursu wiedzy o Janie Pawle II. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum ze szkół w Częstkowie, Kębłowie, Łebnie, Pobłociu, Strzepczu i Szemudzie. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do swoich kategorii, dlatego komisjom konkursowym trudno było wyłonić tych najlepszych. Poniżej wymieniono lauretów poszczególnych konkursów.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II – Papież – Polak"

   

  Oddział przedszkolny:

  I miejsce: Hubert Mieczkowski (SP Kębłowo)

  II miejsce: Oliwia Bojka (SP Łebno)

  III miejsce: Laura Laskowska (SP Pobłocie)

   

  Klasa I:

  I miejsce: Klaudia Dosz (SP Łebno)

  II miejsce: Hanna Kreft (SP Kębłowo)

  III miejsce: Laura Schroeder (SP Strzepcz)

   

  Klasa II:

  I miejsce: Jan Langa (SP Szemud)

  II miejsce: Bałtromiej Becker (SP Łebno)

  III miejsce: Antonina Turzyńska (SP Kębłowo)

   

  Klasa III:

  I miejsce: Zuzanna Stolc (SP Łebno)

  II miejsce: Natalia Lewińska (SP Strzepcz)

  III miejsce: Jakub Woźniak (SP Kębłowo)

   

  Prace zostały wykonane farbami, kredkami i sposobem dowolnym. Oceniała je komisja w składzie: p. Karina Treder – przewodnicząca, p. Teresa Elwart, oraz p. Zenon Gołąbek.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawele II

   

  I miejsce: SP Szemud

  II miejsce: SP Łebno

  III miejsce: SP Częstkowo

   

  Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Janina Chustak – przewodnicząca i ks. Mieczysław Guzmann.

   

  Wyniki XII Gminnego Konkursu Recytatorskiego "Poezja Karola Wojtyły"

   

  I miejsce: Aleksandra Sokół (SP Strzepcz)

  II miejsce: Agnieszka Brzozowska (SP Łebno)

  III miejsce: Helena Nowicka (SP Częstkowo).

   

  Uczestników oceniała komisja w składzie: p. Aleksandra Perz, p. Maria Chustak oraz p. Leszek Walkowiak.

   

  Wszystkich uczestników wyróżniono za udział podczas uroczystego wręczenia dyplomów i nagród, które zakończyło obchody Dnia Patrona Szkoły.

   

  Św. Jan Paweł II jest osobą niezwykle ważną dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie szanują swojego patrona za Jego dobre serce i wielką miłość do wszystkich, a w szczególności do dzieci. Jak mówił Jan Paweł II: "W codziennym trudzie, w wysiłku umysłu, woli serca – obraz dziecka pozostaje dla człowieka natchnieniem i źródłem nadziei" (Nigeria, 1982 r.).

   

  Organizatorzy dziękują opiekunom i uczniom za udział w konkursach i zapraszają do udziału w kolejnej edycji – już za rok!

 • Sadzimy las dla Niepodległej

           Sadzimy las dla Niepodległej - Obrazek 120 października 2018 roku w sobotę uczniowie klasy VIII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego wzięli udział w akcji „Sadzimy las dla Niepodległej- znak orła”. 
           Organizatorem były Lasy Państwowe. Celem przedsięwzięcia było  sadzenia lasu i upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nowo zasadzony las z lotu ptaka ma tworzyć wizerunek orła. Wybrany do sadzenia obszar nie był przypadkowy - zachodnia granica Nadleśnictwa Lipusz była równocześnie granicą, odrodzonego w 1918 roku, Państwa Polskiego. Wraz z harcerzami z Hufca Kartuzy uczniowie naszej szkoły udali się do Leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, aby sadzić las na terenach po nawałnicy z 2017 roku. Uczniowie sadzili sosnę i brzozę pod czujnym okiem leśników. Większość uczyła się od podstaw tej umiejętności. Była to ciężka praca. Na koniec była pyszna grochówka i drożdżówki. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi, że zrobili coś pożytecznego wrócili do domów. 
                                                            Bardzo dziękuję rodzicom uczniów za przewiezienie na miejsce zbiórki do Kartuz.
                                                                                     Organizacja wyjazdu  i opracowanie D. Kobiela

 • Niecodzienny wyjazd

         Niecodzienny wyjazd - Obrazek 1Dnia 16 października 2018 roku  uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Łebnie udali się na wycieczkę do Gdyni. Mieli tam możliwość obejrzeć okręty Rzeczypospolitej Polskiej na terenie portu wojennego Gdynia Oksywie, spotkać się z marynarzami na służbie oraz zapoznać się z ceremoniałem morskim i tradycjami Marynarki Wojennej.
        Uczniowie weszli na pokład okrętu rakietowego ORP „Grom”, okrętu ratowniczego „Lech” oraz ogromną fregatę rakietową ORP „Gen. T. Kościuszko”.  Na pokładzie tej fregaty ostatnio powróciły szczątki admirała Józefa Unruga- twórcy Polskiej Marynarki Wojennej. Z jego inicjatywy powstał port wojenny na Oksywiu oraz stocznia marynarki wojennej. Był jednym z najwybitniejszych polskich wojskowych. Dowodził obroną polskiego wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Po 45 latach od śmierci i po blisko 80 latach od opuszczenia kraju jego szczątki wraz z małżonką spoczęły w  Kwaterze Pamięci na gdyńskim Cmentarzu Marynarki Wojennej. 
  Wyjazd został zorganizowany w związku z podwójnym jubileuszem-100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i  100- lecia powstania Polskiej Marynarki Wojennej.
       Szczególne podziękowania należą się panu Mariuszowi tacie Wiktorii- uczennicy klasy VII za okazaną pomoc w organizacji wejścia na teren jednostki wojskowej. Dziękujemy.
                                                                          D.Kobiela

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć