• INFORMACJA

  PRZYPOMINAMY, że rodzice mają obowiązek potwierdzić pisemnie wolę uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 od dnia 16 kwietnia 2018 r. (od godz. 7:00) do 26 kwietnia 2018 r. (do godz. 15:00).

  Lista dzieci zakwalifikowanych do OP znajduje się na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym.

 • Turniej Gier i Zabaw

            „SPORT TO ZABAWA, ŁEBNO ZBIERZE BRAWA” to jedno z haseł naszej 9-osobowej drużyny, która brała udział w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych w Szemudzie.

             Skład zespołu: Anita Lejkowska, Dawid Kanka, Fabian Kruszyński, Justyna Grubba, Jan Stenka, Martyna Kwidzińska, Dominik Stenka, Jakub Kanka, Aleksander Marszała. Walczyli jak prawdziwi zawodowcy, zdobyli IV miejsce.

 • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

                KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - Obrazek 1
             Dnia 11 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej w Szemudzie.
  Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby. 

  W kategorii klas IV – VI: Nikodem Bladowski, który zdobył I miejsce  oraz  Katarzyna Grubba, która otrzymała Wyróżnienie

  W kat. klas VII i gimnazjalnych: Agnieszka Brzozowska, która zdobyła I miejsce oraz Olimpia Bulczak - II miejsce.

  Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce zakwalifikowali się do dalszego etapu i będą prezentować swoje umiejętności 24 kwietnia w Wejherowie na szczeblu powiatowym.

 • Warsztaty dekoracji świątecznych

  Warsztaty dekoracji świątecznych - Obrazek 1            W czwartek 22 marca w ramach zajęć języka kaszubskiego nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach szkolnych, gdzie mogli nauczyć się sztuki wykonywania palm wielkanocnych, czyli tradycyjnych ozdób na nadchodzące święta. Celem zajęć było kształtowanie poczucia więzi z polską tradycją ludową i rozwijanie twórczej inwencji. Zajęcia cieszyły się wielkim zaangażowaniem wszystkich uczestników. Efektem końcowym warsztatów było wykonanie pięknych palm wielkanocnych, które dzieci zabrały do swoich domów.

   

 • Uczniowie z Łebna uczestnikami projektu Euroweek

  Uczniowie z Łebna uczestnikami projektu Euroweek - Obrazek 1              Na początku marca uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowym obozie Euroweek – Szkoła Liderów, organizowanego w ramach Europejskiego Forum Młodzieży w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Program Euroweek realizowany jest od ponad 20 lat, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim przez wolontariuszy z całego świata (Urugwaj, Tajlandia, Chiny, Indie, Meksyk, Włochy, Kenia) w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych doświadczeń. Dzieci spędzały dni na ciekawych zajęciach, zabawach sportowych i pieszych wycieczkach po    urokliwej okolicy.

   

              Wolontariusze, którzy prowadzili nasze zajęcia to charyzmatyczni ludzie, którzy potrafią wciągnąć do wspólnej zabawy nawet najbardziej nieśmiałych. Wszystkie zajęcia odbywały się wyłącznie w języku angielskim i były tak różnorodne i atrakcyjne, że nie sprawiały trudności w rozumieniu i komunikowaniu się w tym języku.


            Przekrój warsztatów proponowanych uczestnikom był bardzo szeroki, począwszy od zadań integrujących grupę, po przez taniec, śpiew, scenki sytuacyjne, projekty indywidualne i zespołowe, pokazy i prezentacje pracy własnej, aż po dobrą zabawę na wieczornych dyskotekach. Kilkudniowy pobyt na obozie językowym przyczynił się do nawiązania wielu międzynarodowych znajomości. Czas spędzony z rówieśnikami i wolontariuszami na aktywnym wypoczynku i praktycznej nauce języka angielskiego minął bardzo szybko i przy pożegnaniu nie zabrakło łez wzruszenia i obietnic, że wrócimy do Kotliny Kłodzkiej za rok. Pozostały po nich niezapomniane wspomnienia i mnóstwo zdjęć. Ostatniego dnia zajęć szkoła oraz uczniowie otrzymali certyfikat udziału w szkoleniu. Natomiast na ręce Dyrektora szkoły zostało przekazane podziękowanie za możliwość skorzystania przez uczniów z tych zajęć.


           Największą i wymierną korzyścią było zdobycie nowych doświadczeń, otwarcie się na nowych ludzi i różne kultury, integracja grupy i przełamanie bariery językowej. Dzieci z biernych słuchaczy angielskiego stały się czynnymi uczestnikami rozmów i zabaw.

 • RODNÔ MÒWA

               RODNÔ MÒWA - Obrazek 1W środę 28 marca 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Kaszubskiej Rodnô mòwa. W konkursie łącznie wzięły udział 34 osoby. Uczniowie recytowali utwory znanych   kaszubskich pisarzy takich jak A.  Nagiel, S. Janke, T. Fopke, E. Warmowska czy J. Mamelski.

  Na podium stanęli:

  • w kat. klas I-III

  Justyna Grubba - I miejsce

  Franciszek Wenta – II miejsce

                                                  Agata Gruba - III miejsce

  • w kat. klas IV-VII

  Nikodem Bladowski – I miejsce

  Katarzyna Grubba – II miejsce

  Andżelika Miotk - III miejsce

  • w kat. klas VII

  Agnieszka Brzozowska – I miejsce

  Olimpia Bulczak - II miejsce

  Weronika Żółtowska - III miejsce

           Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej kategorii będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie w Szemudzie.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 • Powitanie wiosny

  Powitanie wiosny - Obrazek 1  Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole przebiegał bardzo uroczyście. Wszyscy tego dnia ubrani byli w kolorach tęczy.
    Tego dnia uczniowie klasy V wcielili się w rolę nauczycieli  w akcji Cała Polska czyta dzieciom i pomocy podczas  trwania  konkursu plastycznego o Janie Pawle II. Cała społeczność szkolna brała udział w apelu, w którym pożegnano zimę, a przywitano wiosnę, następnie zapoznali się z prawami i obowiązkami uczniów, które potem przyklejano na podstopnie schodów. Panie, które prowadzą zajęcia z projektów, przedstawiły doświadczenia dotyczące przyrody, matematyki, teatru i ruchu drogowego. Było kolorowo, pięknie i ciekawie. Uwieńczeniem było wspólne zdjęcie - kolory tęczy. Z uśmiechem na ustach rozeszliśmy się do klas. Powitanie wiosny - Obrazek 2

 • Gramy w Mega Szachy

      Gramy w Mega Szachy - Obrazek 1 Uczniowie klasy pierwszej od września bieżącego roku szkolnego uczą się grać w szachy. Z dużym zaangażowaniem poznają podstawowe zasady „szachowej krainy”. Znają wszystkie pionki i figury szachowe oraz ich wartości. Wiedzą, jak poruszają się i biją bierki na szachownicy. Posługują się nowymi pojęciami, tj. SZACH, MAT, PAT. Potrafią wykonać roszadę i grać tak, aby wygrać!

       Wiele radości sprawiła dzieciom gra w szachy w rozmiarze XXL. Partia szachowa rozgrywana mega bierkami na mega szachownicy stała się dla uczniów kolejnym wyzwaniem. Chętnie zajęli miejsca przy wyznaczonych bierkach i ruszyli na podbój króla przeciwnika. Było dużo zabawy, choć trzeba pamiętać, że szachy należą do gry królewskiej i należy je traktować z godnością.

  Sylwia Sokół

 • DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW W NASZEJ SZKOLE

             DZIEŃ JEDNOŚCI KASZUBÓW W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 119 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jedności Kaszubów. Uczniowie klasy IV, uczęszczający na lekcje języka kaszubskiego, zaprezentowali krótką historię tego święta. Nasi tancerze zatańczyli Szewca - kaszubski taniec, zaś uczennice klasy VII zaśpiewały piosenkę w języku kaszubskim. Na koniec uroczystości, każdy poczęstował się przepysznym ciastem w kolorach flagi kaszubskiej.

   

   

 • Dzień Kobiet

                Dzień Kobiet - Obrazek 18 marca 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Kobiet, w której wystapili chłopcy z klas VII, V i IV.

  Mieliśmy okazję w ciekawy sposób poznać historię w/w święta. Dowiedzieliśmy się, jak duża różnorodność panuje wśród imion żeńskich w naszej szkole oraz które z nich są bardziej lub mniej popularne. Chłopcy prezentując statystykę tych imion nie pominęli żadnego z nich. Każda osoba płci żeńskiej mogła usłyszeć swoje imię. Zaśpiewali również piosenkę i złożyli życzenia wszystkim paniom i dziewczynkom. Ostatnim elementem występu był taniec sześciu chłopców w kapeluszach z różą w ręku, który zrobił niesamowite wrażenie na każdym, kto mógł uczestniczyć w tej uroczystości..

           Na koniec panie i dziewczynki otrzymały drobne słodkości.

  Nic dodać nic ująć – publiczność była po prostu zachwycona całym przedstawieniem.

 • KASZUBSKI MECZ SIATKARZY TREFLA GDAŃSK Z CUPRUM LUBIN

    KASZUBSKI MECZ SIATKARZY TREFLA GDAŃSK Z CUPRUM LUBIN - Obrazek 1               Uczniowie klasy III, IV i VII brali udział w konkursie plastycznym AKTYWNE KASZUBY pt.: 100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej. Dzięki tej inicjatywie, szkoła zakwalifikowała się do przyjazdu do ERGO ARENY na mecz Plus Ligi w siatkówce mężczyzn! Świetne widowisko sportowe, ponad 9 tysięcy kibiców! Nic dodać, nic ująć - po prostu WSPANIALE!

 • OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” ELIMINACJE GMINNE – SZEMUD 2018

  OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”  ELIMINACJE GMINNE – SZEMUD 2018 - Obrazek 1 15 marca w Szemudzie odbyły się gminne eliminacje Konkursu OTWP. 

  Uczestników podzielono na dwie kategorie:

  - klasy IV-VI

  - klasa VII SP i klasy II i III gimnazjum.

           Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Kos (kat. I) oraz Anna Kosznicka (kat. II), które zwyciężyły w szkolnych eliminacjach. Zakres materiału obejmował wiele dziedzin, a jego opanowanie wymagało sporo pracy. Obie uczennice po raz pierwszy brały udział w tym konkursie.

                Z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy na wyniki, które ogłosiła komisja, w składzie: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Zdrowia - Pani Barbara Siemek – Pawłowska, Gminny Komendant OSP - Pan Paweł Milewczyk oraz Sekretarz OSP - Pani Mirosława Sikora.

                  Z wielką radością przyjęliśmy do wiadomości, że na miejscu III w kat. I znalazła się nasza uczennica – Natalia Kos z klasy IV.

  GRATULUJEMY !!!

   I. Hallmann

 • KONCERT NA POWAŻNIE I NA WESOŁO

  KONCERT NA POWAŻNIE I NA WESOŁO - Obrazek 1Dnia 6 marca 2018 r. naszą szkołę odwiedził poeta, kompozytor i pieśniarz - JANDORAN.  Wykonał dwa koncerty. Pierwszy koncert - patriotyczny pod hasłem "Narodziny II Rzeczpospolitej - 11 listopada 1918 roku" skierowany był do całej społeczności szkolnej. Natomiast drugi - ekologiczny wysłuchały najmłodsze dzieci. Wszyscy razem z prowadzącym śpiewali, klaskali i wykonywali proste elementy taneczne. Najlepiej  śpiewające osoby w nagrodę otrzymały autorskie płyty. 

 • Wielki Maraton Czytelniczy trwa............

  Wielki Maraton Czytelniczy trwa............ - Obrazek 1

  Przyjmij wyzwanie! Rozpocznij czytanie!

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  Szkolny Konkurs Recytatorski - Obrazek 1           Jesteśmy „Mistrzami słowa” pod takim tytułem dnia 21 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej”. Recytatorzy prezentowali się w trzech kategoriach: klasy I- III, IV- VI i Klasa VII . Uczniowie przygotowali do recytacji jeden utwór poetycki polskiego autora. Chętnych do pokazania swych umiejętności było 32. Wszyscy w galowych strojach z powagą przedstawiali swe utwory. Nad prawidłowością przebiegu recytatorów czuwały panie: E. Smoła i R. Kos. Poziom przedstawionych utworów był wysoki, stąd też komisja oceniająca miała ogromne wyzwanie by wszyscy zadowoleni i docenieni sprawiedliwie zostali . To trudna rzecz, ale dałyśmy radę.

            W kategorii klas I- III zwyciężyła Zuzanna Konkel, II miejsce otrzymała Natalia Lis a III miejsce uczeń klasy I- Hubert Kiełpiński.

            W kategorii klas IV- VI zwyciężyła Andżelika Miotk, II miejsce zajął Nikodem Bladowski ,a trzecie miejsce Weronika Trzebiatowska.

            Kategorię III reprezentowało 7 dziewcząt . I miejsce zajęła Olimpia Bulczak, II miejsce Agnieszka Brzozowska a trzecie miejsce Weronika Żółtowska.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom i batonika.

           Uczniowie : Zuzanna Konkel, Natalia Lis, Andżelika Miotk, Nikodem Bladowski i Olimpia Bulczak będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Szemudzie 13 marca 2018 r. Życzymy sukcesów.

  Elżbieta Smoła

 • BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY

  BAL KARNAWAŁOWO-WALENTYNKOWY - Obrazek 1      Dnia 13 lutego br w naszej szkole odbył się bal karnawałowo- walentynkowy.

        Uczniowie klas IV - VII bawili się w rytmach piosenek, które wcześniej zostały wylosowane, a dokładniej, każda piosenka miała w swych słowach ukryte kolory.                                                                    Przy wspaniałej muzyce dzieci rozpoczęły zabawę, podczas której przewodnicząca samorządu uczniowskiego rozdawała  pocztę walentynkową. Każda  klasa przedstawiła swój uklad taneczny i piosenkę. Wszyscy chętnie włączyli się do zabawy i pięknie się zaprezentowali, a szczególne wyróżnienie otrzymała klasa V.

        Uwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek.

                                                                                                                                     Elżbieta  Smoła

 • FINAŁ XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE

  FINAŁ XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE - Obrazek 1

         Dnia 26 stycznia 2018 r. odbył się finał XIII POMORSKIEGO KONKURSU KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ W SZEMUDZIE.

         Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z "Zerówki": Sara Bojke, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska oraz Nikodem Bladowski  - uczeń klasy IV. Uczestników było bardzo dużo. Nikodem Bladowski w swojej kategorii wiekowej zdobył III miejsce

        Następnego dnia nasi "konkursowicze" swoim śpiewem uświetnili 25 rocznicę powstania Klubu ZKP w Łebnie. Otrzymali wielkie brawa, podziękowanie oraz upominki.

                                    Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 • Rekrutacja 2018/2019

  19 lutego 2018 roku rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I szkoły podstawowej. Więcej informacji w zakładce Rekrutacja 2018/2019.

  Terminy_rekrutacji_-_przedszkole(1).pdf

  Terminy_rekrutacji_-_klasa_I_SP(1).pdf

   

 • Hej kolęda, kolęda

  Hej kolęda, kolęda - Obrazek 1   "Drzwi otwórzcie kolędnikom, niech tradycja dalej trwa. 

        Drzwi otwórzcie kolędnikom - hej kolęda, kolęda".

               Ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach instrumentów grupa kolędników z naszej szkoły odwiedzała we wtorek - 23 stycznia domy mieszkańców Łebna. Uczniowie przebrani za tradycyjne postacie kolędnicze przedstawiali bogaty program artystyczny. W zamian  za to, otrzymywali od odwiedzanych pieniążki i słodycze. Dziękujemy wszystkim za miłe przyjęcie. 

 • Prezydent Miasta Wejherowa napisał o nas

  Prezydent Miasta Wejherowa napisał o nas - Obrazek 1

              Informacja o wizycie kolędników z naszej szkoły w ratuszu, ukazała się na stronie Prezydenta Miasta Wejherowa:  

  https://www.facebook.com/KrzysztofHildebrandt/photos/pcb.586507805023340/586507455023375/?type=3&theater

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć