• ZEBRANIE Z RODZICAMI

  ZEBRANIE Z RODZICAMI

  Dnia 13 września 2018 roku o godz. 16:00

  odbędzie się  ZEBRANIE  DLA  RODZICÓW

   

  SERDECZNIE  ZAPRASZAMY 

 • UBEZPIECZENIE

  Ważny komunikat dla Rodziców dotyczący ubezpieczenia NNW Szkolne


  Szanowni Rodzice,

  Niniejszym informujemy, iż w roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła postanowiła nie decydować o wyborze oferty grupowego ubezpieczenia NNW, tzw. NNW szkolne. Nie znaczy to jednak, że kwestie bezpieczeństwa uczniów są nam obojętne.

  Spośród ofert ubezpieczenia NNW Szkolnego, jakie otrzymaliśmy od różnych Towarzystw, za najbardziej korzystne uznaliśmy indywidualne ubezpieczenie NNW z oferty AXA UBEZPIECZENIA TUiR S.A. dostępne na stronie www.bezpieczny.pl (zakładka Dziecko). Brak decyzji o ubezpieczeniu grupowym pozwala nam na pozostawienie Rodzicom niezależności w wyborze ubezpieczenia dostosowanego do jego oczekiwań, preferencji
  i potrzeb.

  Z tego względu polecamy skorzystanie z portalu Bezpieczny.pl, gdzie Rodzic spośród
  6 wariantów ubezpieczenia może wybrać zakres i składkę, które najbardziej odpowiadają jego oczekiwaniom. Dodatkowo, jako placówka otrzymaliśmy specjalny link umożliwiający Państwu zakup indywidualnego ubezpieczenia z 10% zniżką, przez co jest ono tańsze niż ubezpieczenie grupowe.

  https://bezpieczny.pl/96772

  Dodatkowym atutem oferty Bezpieczny.pl jest możliwość - w ramach jednej polisy - ubezpieczenia wszystkich swoich dzieci, będących w różnym wieku i na różnym etapie nauczania, uczęszczających do innych placówek, z możliwością wybrania dla każdego z nich innego wariantu ubezpieczenia.

  Przy zakupie ubezpieczenia na portalu Bezpieczny.pl zachęcamy do skorzystania
  z powyższego linku lub własnoręcznego wpisania przy zakupie dedykowanego Kodu Opiekuna………96772………………………….., obie te opcje gwarantują uzyskanie 10% rabatu od składki na wszystkie ubezpieczone dzieci.

  W sprawie wszelkich pytań czy wątpliwości odnośnie ubezpieczeń na portalu Bezpieczny.pl prosimy o kontakt z wybranym opiekunem.

  Info_o_NNW_obejmuje_nie_obejmuje(1).pdf

  OWU_TAB.Uszcz.Operaje(1).pdf


   


   

 • Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

  ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!

  9:00 msza święta w kościele

  10:00 apel w sali świetlicy szkolnej

  10:30 spotkania z wychowawcami klas

  Do zobaczenia!  smiley

 • WAKACJE!!!

  WAKACJE!!! - Obrazek 1     WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM ŻYCZYMY UDANYCH,

        PEŁNYCH PRZYGÓD I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

        MIŁEGO ODPOCZYNKU oraz SZCZĘŚLIWEGO POWROTU DO SZKOŁY!

                                                    Dyrektor i Grono pedagogiczne 

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

                             Uroczyste zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1

 • Ale to już było…

     Ale to już było… - Obrazek 1     Ale to już było… - Obrazek 2

    Podsumowując rok szkolny 2017/ 2018 warto wspomnieć dwa wspaniałe wyjazdy w ramach języka kaszubskiego.
  Pierwszy to wycieczka do Lęborka. Mieliśmy możliwość poznać niezwykłe eksponaty tamtejszego muzeum, które gromadzi zbiory z zakresu archeologii, historii, etnografii, sztuki dawnej i współczesnej Lęborka i regionu. Obejrzeliśmy najpierw film pt. „Lębork – system obronny średniowiecznego miasta” o początkach miasta i regionu. Potem zwiedzaliśmy muzeum. Byliśmy m.in. w sali poświęconej historii telewizji i pierwszych odbiorników telewizyjnych u Paula Nipkowa, a także we wnętrzu mieszkalnym chaty kaszubskiej z przełomu XIX I XX wieku. 
           Podziwialiśmy też zabudowę Starego Miasta: mury miejskie, fortyfikacje, uliczki, baszty. Następnie udaliśmy się do kina na film pt. ‘Paddington 2”.Potem na posiłek do „Maka”.A na koniec coś dla ducha. W kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła  w kościele, wypełnionym po brzegi, mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu Macieja Miecznikowskiego, który jest muzykiem, wokalistą, autorem piosenek, a pochodzi z pobliskiego Pobłocia. Nie zabrakło też wspólnego śpiewania. Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Wracaliśmy zadowoleni do naszych domów.
          Drugą wycieczką, którą często wspominamy była Jastrzębia Góra i Władysławowo z noclegiem. W piątek po przyjeździe do Jastrzębiej Góry zakwaterowaliśmy się w pokojach. Potem była kolacja. A po późnej kolacji spacer z latarkami nad morze. Było to niesamowite przeżycie, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników – uczniów klasy I. Nie lada niespodziankę przygotowały pani Ania i pani Beata na plaży dla dwóch uczniów, którzy obchodzili swoje urodziny. Było tradycyjne „Sto lat” i świeczki urodzinowe. 
         Następnego dnia od wczesnego rana przygotowywaliśmy się do gry terenowej. Plan był taki: przemarsz plażą do Władysławowa z zaliczeniem ważnych punktów po drodze: m.in. „Gwiazdy Północy”, latarni morskiej w Rozewiu, czy wąwozu w Chłapowie. Wędrówka była długa, ale nikt nie narzekał. Podziwialiśmy nasz Bałtyk, morskich wędkarzy, ptactwo, roślinność, ukształtowanie terenu- klify, a nawet rodzaje plaży. Było też połączenie „na żywo” uczestników projektu „Mistrzowie Kodowania” Magiczny ze swoim mentorem.
         Kiedy wreszcie dotarliśmy do Władysławowa byliśmy zmęczeni, ale dumni z pokonanej trasy i wykonanych zadań. Ale to nie był jeszcze koniec. Czekał na nas Dom Rybaka. Weszliśmy na wieżę widokową i podziwialiśmy z góry Półwysep Helski i Zatokę Pucką. Byliśmy też na wystawie motyli z różnych stron świata. Potem była jeszcze zabawa na wystawie „Magiczny zawrót głowy”- iluzje optyczne, dziwne obrazy i zabawne triki. Żeby tam się dostać trzeba było przejść przez Gabinet Śmiechu z 13- lustrami. No i na koniec jeszcze pamiątki. Potem poszliśmy do nadmorskiej restauracyjki, żeby zjeść coś ciepłego i napić się.
         Ostatnim punktem programu tego wyjazdu była Aleja Gwiazd Sportu oraz pomnik „Korona Himalajów”, na którym znajduje się nazwisko Kingi Baranowskiej naszej himalaistki pochodzącej z Łebna. Widzieliśmy też pomnik Antoniego Abrahama, który był kaszubskim działaczem, patriotą i całe swoje życie poświęcił walce o Ojczyznę. Na koniec jeszcze lody. Zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wrażeń wracaliśmy do domu.

  Danuta Kobiela

 • I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

  I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH - Obrazek 1            Dnia 15 czerwca 2018 r. w Lini odbyły się I Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 10 – osobowa drużyna, do której należą nasze uczennice: Dominika Bojka, Agnieszka Brzozowska, Olimpia Bulczak, Karolina Kiedrowska, Ania Kosznicka oraz Dominika Miotk zajęły:

  • I miejsce w Sztafecie Pożarniczej w grupie dziewcząt od 10 -16 lat;

  • I miejsce – Musztra

  • w klasyfikacji ogólnej II miejsce.

  Drużyna ćwiczyła pod bacznym okiem druhów OSP Łebno.

                              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Mecz nauczyciele kontra uczniowie

                             Mecz nauczyciele kontra uczniowie - Obrazek 1

 • Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła"

  Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła" - Obrazek 1

 • DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!!

                        DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!! - Obrazek 1

 • Bezpieczne wakacje

   Bezpieczne wakacje - Obrazek 1Badania wykazują ,że największym zagrożeniem dla naszych dzieci są:

  wypadki komunikacyjne

  utonięcia

  dlatego warto zajrzeć na podane niżej strony internetowe:

  https://mswia.gov.pl/download/1/11816/BezpiecznaWoda.pdf

  http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/65848,Bezpiecznie-nad-woda.html

  https://116111.pl/napisz

                                                                                                                           pedagog Bożena Witczak

 • UCZYMY KODOWANIA

  UCZYMY KODOWANIA - Obrazek 1           W styczniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” realizowanego przy współpracy Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania i Fundacji Orange. Wychowawcy klasy I – III: p. Anna Waldowska, p. Sylwia Sokół, p. Beata Łaga brały udział w szkoleniu, następnie razem ze swoimi uczniami prowadziły zajęcia mające na celu naukę podstaw programowania oraz rozwijanie umiejętności cyfrowych w praktyce. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała nowoczesny zestaw edukacyjny, który zawiera zestaw mechatroniczny, roboty Dash i Dot oraz matę do kodowania. Prowadzone zajęcia były bardzo atrakcyjne, uczniowie chętnie brali w nich udział. Wykorzystano na nich matę podłogową z obrazkami, kolorowe kubki plastikowe, gry komputerowe, różnorodne karty pracy. Zajęcia stacjonarne prowadzone były „pod okiem” trenera on-line.

              W ramach projektu została zorganizowana wycieczka do Gdańska, finansowania przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania oraz Fundację Orange, podczas której uczniowie odkodowali hasło: „Mistrz wiedzy o Gdańsku”.

             W czerwcu naszą szkołę odwiedziła trenerka Projektu pani Ewa Machnacz, która przeprowadziła zajęcia z dziećmi, zademonstrowała zestaw Makey – Makey oraz roboty. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili poszczególne etapy, gdyż ich zadaniem było, odkodowanie i zagranie melodii na kolorowych kubeczkach i żelkach oraz sterowanie robotami.

             Udział w projekcie rozwinął umiejętności uczniów w zakresie kodowania, pracy w zespole, komunikacji w grupie, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Nauczyciele, prowadzący zajęcia wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Podwyższyli swoje umiejętności i kompetencje w ramach TIK.

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA

              POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA - Obrazek 1Dnia 13 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kielnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Alojzego Nagla. Celem konkursu było m.in. popularyzacja twórczości poety, a także kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Swoje umiejętności zaprezentowały Katarzyna Grubba oraz Wiktoria Kiedrowska z klasy IV. Obie uczennice w swojej kategorii zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                         POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA - Obrazek 2

 • Dobry Start

  Dobry Start
 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PIEPKI

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PIEPKI - Obrazek 1Dnia 8 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej im. Jana Piepki w Łebnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki. 

  • I kategoria - klasy I - III 

            II miejsce Justyna Grubba

  • II kategoria - klasy IV - VI

            I miejsce - Nikodem Bladowski 

            Wyróżnienie - Wiktoria Cymann

  • III kategoria - klasy VII

            II miejsce - Dominika Bojka

            Wyróżnienie - Olimpia Bulczak

 • Dzień Rodziny w Szkole i Przedszkolu

               Dzień Rodziny w Szkole i Przedszkolu - Obrazek 1 29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Było to święto, w którym udział wzięły zarówno dzieci jak i rodzice. Tego dnia rodziny mogły spędzić razem czas, poświęcić sobie dużo uwagi i po prostu dobrze się bawić. Już od ósmej rano, w szkole miały miejsce różne ciekawe wydarzenia. Na początek odbył się pokaz tańca w wykonaniu wszystkich klas. Była to niespodzianka dla rodziców z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Następnie rodziców podzielono na grupy, które miały za zadanie przygotować poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu. W tym samym czasie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, takich jak przejażdżki bryczką, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, skoki na eurobungee oraz gra w szachy na ogromnej planszy, po której same mogły się przemieszczać aby przenosić figury. Dzieci miały możliwość korzystania z pomocy zakupionych w ramach projektu 3.2.1 Start!

              Odbyły się również zawody sportowe, w których udział wzięły wszystkie klasy oraz przedstawiciele rodziców. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak ostatecznie pierwsze miejsce, z przewagą zaledwie czterech punktów zajęli rodzice, zaraz za nimi znalazła się klasa VI, a trzecie miejsce zdobyła klasa V.

              Po pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców, w którym to największym powodzeniem cieszyły się gofry i babeczki, dzieci mogły wziąć udział w akcji „Trzymaj formę z policją!”. Po rozmowie z policjantem każdy mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód przypominającym ten, który należy pokonać zgłaszając się do policji. Wszystkie osoby, które zdołały go ukończyć otrzymały pamiątkowy dyplom. Na zakończenie Dnia Rodziny odbył się trzykilometrowy marsz Nordic Walking prowadzony przez panią Beatę Łagę.

             Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebnie składają gorące podziękowania rodzicom za obecność oraz pomoc w organizacji Dnia Rodziny, za zaangażowanie i wsparcie. Dziękujemy również Sołectwu Łebno, Sołectwu Zęblewo, Radzie Rodziców, firmie SEBEX, firmie „Muszelka”, Stowarzyszeniu Oświatowemu wsi Łebno za materialne wsparcie festynu oraz księdzu Mieczysławowi Guzmann za serdeczność i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

                                                                                                                     Agnieszka Laskowska

 • Wycieczka do Gdańska - „Zaprogramuj przyszłość”

            Wycieczka do Gdańska - „Zaprogramuj przyszłość” - Obrazek 1Dnia 28 maja 2018 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pan Filip – przewodnik grupy, oprowadził po mieście i ciekawie przedstawił historię miejscowości. Dzieci z zainteresowaniem i z uwagą słuchały, gdyż głównym zadaniem było odszyfrowanie hasła „Mistrz wiedzy o Gdańsku”. Każda litera tego hasła wiązała się z informacjami przekazywanymi przez pana przewodnika. Spacer Głównym Miastem, wejście na wieżę kościoła z pięknym widokiem zakończył się wizytą w fabryce cukierków „Ciuciu”. Tam też wszyscy zapoznali się z produkcją cukierków i skosztowali świeżego wyrobu. Na koniec były lody, spacer uliczkami pięknego miasta do autokaru i bezpieczny powrót do szkoły.

 • Wycieczka do Parku Ewolucji

           DWycieczka do Parku Ewolucji - Obrazek 1nia 25 maja 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B oraz z klasy I pojechały na wycieczkę do Parku Ewolucji do Sławutówka.

            Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie ,,oko w oko” z największymi prehistorycznymi zwierzętami, które żyły na Ziemi. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiadała o dinozaurach. Niektóre z nich poruszały się i wydawały dźwięki. Potem dzieci zobaczyły, jak wyglądali i żyli ludzie pierwotni. Naszą podróż w czasie odbyliśmy również podczas wesołego seansu urozmaiconego przez interaktywnego dinozaura Arnolda. Doskonałą zabawę zapewniła przejażdżka w kolorowych wagonikach Dino Pociągu. Dzieci uczestniczyły też w lekcji edukacyjnej, gdzie malowały farbami     gipsowe figurki dinozaurów.

          Największe emocje czekały dzieci podczas niezapomnianej podróży batyskafem na dno oceanu, gdzie były gigantyczne stworzenia morskie oraz zagubiona Atlantyda.

  Wyjątkową przestrzeń stworzoną do fantazyjnych wyczynów dzieci był plac zabaw. Bajkowe domki wyposażone były w zjeżdżalnie o różnych długościach, linowe ścianki wspinaczkowe oraz różne przeszkody. Doskonałą zabawę zapewnił również domek z tysiącami kolorowych piłeczek.

                                                  Niestety czas szybko płynął i trzeba było wracać do domu.

 • Uczcili pamięć Ireny Sendler

              Uczcili pamięć Ireny Sendler - Obrazek 1W związku z ustanowieniem przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Roku 2018  Rokiem Ireny Sendlerowej – w 10.rocznicę jej  śmierci nasi uczniowie postanowili poznać życie i działalność oraz oddać "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka". 
              Irena Sendlerowa ocaliła z warszawskiego getta ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Wyprowadzane z getta dzieci, były umieszczane w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Ich zaszyfrowane nazwiska Sendlerowa zapisywała na paskach bibułki, które wkładała do słoików i zakopywała. 
              Uczniowie klas V- VII  wzięli udział w pokazie filmowym o Irenie Sendler w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz zapoznali się z prezentacją o jej działalności. Mieli możliwość zobaczyć filmy, które na długo zapadną w ich pamięci.
              Uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Brzozowska, Dominika Bojka, Dominika Miotk, Weronika Żółtowska, Natalia Czaja, Anna Kosznicka, Natalia Czaja i Karolina Kiedrowska , a także Mateusz Hildebrandt, Adam Szodrowski i Olimpia Bulczak przygotowali też prace na konkurs plastyczny na plakat promujący Rok Ireny Sendlerowej.  Organizatorem konkursu jest Muzeum II Wojny Światowej. 
                                                                                                               

                                                                                                                              Danuta Kobiela

 • Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

          Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej - Obrazek 1Wszyscy uczniowie klas V- VII i trzech uczniów klasy IV, którzy wyróżniają się wysokimi  wynikami w nauce historii  w dniu 15 maja 2018 r. wzięło udział w wycieczce do Gdańska do Muzeum II wojny Światowej. Tam z przewodnikiem panem Jackiem Wałdochem poznawali bardzo bogate ekspozycje muzeum. Poznali historię II wojny światowej od początku, aż do jej zakończenia. Pan przewodnik w ciekawy sposób przedstawił uczniom tę trudną historię.
          Muzeum na uczestnikach wycieczki  wywarło wielkie wrażenie. Była to interesująca lekcja historii dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli im poznać i utrwalić wiedzę o historii naszej Ojczyzny.
  W drodze powrotnej oczywiście nie mogło zabraknąć wstępu do KFC na jedzonko.
                                                                                              Organizacja wyjazdu i opracowanie             

                                                                                                                                                             Danuta Kobiela

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć