• I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH

  I POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO – POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH - Obrazek 1            Dnia 15 czerwca 2018 r. w Lini odbyły się I Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. 10 – osobowa drużyna, do której należą nasze uczennice: Dominika Bojka, Agnieszka Brzozowska, Olimpia Bulczak, Karolina Kiedrowska, Ania Kosznicka oraz Dominika Miotk zajęły:

  • I miejsce w Sztafecie Pożarniczej w grupie dziewcząt od 10 -16 lat;

  • I miejsce – Musztra

  • w klasyfikacji ogólnej II miejsce.

  Drużyna ćwiczyła pod bacznym okiem druhów OSP Łebno.

                              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Mecz nauczyciele kontra uczniowie

                             Mecz nauczyciele kontra uczniowie - Obrazek 1

 • Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła"

  Projekt edukacyjny "Lepsza Szkoła" - Obrazek 1

 • DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!!

                        DZIEŃ KIBICA W NASZEJ SZKOLE !!! - Obrazek 1

 • Bezpieczne wakacje

   Bezpieczne wakacje - Obrazek 1Badania wykazują ,że największym zagrożeniem dla naszych dzieci są:

  wypadki komunikacyjne

  utonięcia

  dlatego warto zajrzeć na podane niżej strony internetowe:

  https://mswia.gov.pl/download/1/11816/BezpiecznaWoda.pdf

  http://www.zyjbezpiecznie.policja.pl/zb/dzieci-i-mlodziez/65848,Bezpiecznie-nad-woda.html

  https://116111.pl/napisz

                                                                                                                           pedagog Bożena Witczak

 • UCZYMY KODOWANIA

  UCZYMY KODOWANIA - Obrazek 1           W styczniu 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” realizowanego przy współpracy Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania i Fundacji Orange. Wychowawcy klasy I – III: p. Anna Waldowska, p. Sylwia Sokół, p. Beata Łaga brały udział w szkoleniu, następnie razem ze swoimi uczniami prowadziły zajęcia mające na celu naukę podstaw programowania oraz rozwijanie umiejętności cyfrowych w praktyce. Dzięki przystąpieniu do projektu szkoła otrzymała nowoczesny zestaw edukacyjny, który zawiera zestaw mechatroniczny, roboty Dash i Dot oraz matę do kodowania. Prowadzone zajęcia były bardzo atrakcyjne, uczniowie chętnie brali w nich udział. Wykorzystano na nich matę podłogową z obrazkami, kolorowe kubki plastikowe, gry komputerowe, różnorodne karty pracy. Zajęcia stacjonarne prowadzone były „pod okiem” trenera on-line.

              W ramach projektu została zorganizowana wycieczka do Gdańska, finansowania przez Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania oraz Fundację Orange, podczas której uczniowie odkodowali hasło: „Mistrz wiedzy o Gdańsku”.

             W czerwcu naszą szkołę odwiedziła trenerka Projektu pani Ewa Machnacz, która przeprowadziła zajęcia z dziećmi, zademonstrowała zestaw Makey – Makey oraz roboty. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili poszczególne etapy, gdyż ich zadaniem było, odkodowanie i zagranie melodii na kolorowych kubeczkach i żelkach oraz sterowanie robotami.

             Udział w projekcie rozwinął umiejętności uczniów w zakresie kodowania, pracy w zespole, komunikacji w grupie, logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Nauczyciele, prowadzący zajęcia wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Podwyższyli swoje umiejętności i kompetencje w ramach TIK.

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA

              POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA - Obrazek 1Dnia 13 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Kielnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Alojzego Nagla. Celem konkursu było m.in. popularyzacja twórczości poety, a także kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Swoje umiejętności zaprezentowały Katarzyna Grubba oraz Wiktoria Kiedrowska z klasy IV. Obie uczennice w swojej kategorii zdobyły wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                         POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ALOJZEGO NAGLA - Obrazek 2

 • Dobry Start

 • GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PIEPKI

  GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI JANA PIEPKI - Obrazek 1Dnia 8 czerwca 2018 r. w Bibliotece Publicznej im. Jana Piepki w Łebnie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Jana Piepki. 

  • I kategoria - klasy I - III 

            II miejsce Justyna Grubba

  • II kategoria - klasy IV - VI

            I miejsce - Nikodem Bladowski 

            Wyróżnienie - Wiktoria Cymann

  • III kategoria - klasy VII

            II miejsce - Dominika Bojka

            Wyróżnienie - Olimpia Bulczak

 • Dzień Rodziny w Szkole i Przedszkolu

               Dzień Rodziny w Szkole i Przedszkolu - Obrazek 1 29 maja 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Było to święto, w którym udział wzięły zarówno dzieci jak i rodzice. Tego dnia rodziny mogły spędzić razem czas, poświęcić sobie dużo uwagi i po prostu dobrze się bawić. Już od ósmej rano, w szkole miały miejsce różne ciekawe wydarzenia. Na początek odbył się pokaz tańca w wykonaniu wszystkich klas. Była to niespodzianka dla rodziców z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Następnie rodziców podzielono na grupy, które miały za zadanie przygotować poczęstunek dla wszystkich uczestników festynu. W tym samym czasie dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji, takich jak przejażdżki bryczką, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, skoki na eurobungee oraz gra w szachy na ogromnej planszy, po której same mogły się przemieszczać aby przenosić figury. Dzieci miały możliwość korzystania z pomocy zakupionych w ramach projektu 3.2.1 Start!

              Odbyły się również zawody sportowe, w których udział wzięły wszystkie klasy oraz przedstawiciele rodziców. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak ostatecznie pierwsze miejsce, z przewagą zaledwie czterech punktów zajęli rodzice, zaraz za nimi znalazła się klasa VI, a trzecie miejsce zdobyła klasa V.

              Po pysznym poczęstunku przygotowanym przez rodziców, w którym to największym powodzeniem cieszyły się gofry i babeczki, dzieci mogły wziąć udział w akcji „Trzymaj formę z policją!”. Po rozmowie z policjantem każdy mógł spróbować swoich sił na torze przeszkód przypominającym ten, który należy pokonać zgłaszając się do policji. Wszystkie osoby, które zdołały go ukończyć otrzymały pamiątkowy dyplom. Na zakończenie Dnia Rodziny odbył się trzykilometrowy marsz Nordic Walking prowadzony przez panią Beatę Łagę.

             Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Łebnie składają gorące podziękowania rodzicom za obecność oraz pomoc w organizacji Dnia Rodziny, za zaangażowanie i wsparcie. Dziękujemy również Sołectwu Łebno, Sołectwu Zęblewo, Radzie Rodziców, firmie SEBEX, firmie „Muszelka”, Stowarzyszeniu Oświatowemu wsi Łebno za materialne wsparcie festynu oraz księdzu Mieczysławowi Guzmann za serdeczność i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

                                                                                                                     Agnieszka Laskowska

 • Wycieczka do Gdańska - „Zaprogramuj przyszłość”

            Wycieczka do Gdańska - „Zaprogramuj przyszłość” - Obrazek 1Dnia 28 maja 2018 r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pan Filip – przewodnik grupy, oprowadził po mieście i ciekawie przedstawił historię miejscowości. Dzieci z zainteresowaniem i z uwagą słuchały, gdyż głównym zadaniem było odszyfrowanie hasła „Mistrz wiedzy o Gdańsku”. Każda litera tego hasła wiązała się z informacjami przekazywanymi przez pana przewodnika. Spacer Głównym Miastem, wejście na wieżę kościoła z pięknym widokiem zakończył się wizytą w fabryce cukierków „Ciuciu”. Tam też wszyscy zapoznali się z produkcją cukierków i skosztowali świeżego wyrobu. Na koniec były lody, spacer uliczkami pięknego miasta do autokaru i bezpieczny powrót do szkoły.

 • Wycieczka do Parku Ewolucji

           DWycieczka do Parku Ewolucji - Obrazek 1nia 25 maja 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B oraz z klasy I pojechały na wycieczkę do Parku Ewolucji do Sławutówka.

            Pierwszym etapem wycieczki było spotkanie ,,oko w oko” z największymi prehistorycznymi zwierzętami, które żyły na Ziemi. Pani przewodnik w interesujący sposób opowiadała o dinozaurach. Niektóre z nich poruszały się i wydawały dźwięki. Potem dzieci zobaczyły, jak wyglądali i żyli ludzie pierwotni. Naszą podróż w czasie odbyliśmy również podczas wesołego seansu urozmaiconego przez interaktywnego dinozaura Arnolda. Doskonałą zabawę zapewniła przejażdżka w kolorowych wagonikach Dino Pociągu. Dzieci uczestniczyły też w lekcji edukacyjnej, gdzie malowały farbami     gipsowe figurki dinozaurów.

          Największe emocje czekały dzieci podczas niezapomnianej podróży batyskafem na dno oceanu, gdzie były gigantyczne stworzenia morskie oraz zagubiona Atlantyda.

  Wyjątkową przestrzeń stworzoną do fantazyjnych wyczynów dzieci był plac zabaw. Bajkowe domki wyposażone były w zjeżdżalnie o różnych długościach, linowe ścianki wspinaczkowe oraz różne przeszkody. Doskonałą zabawę zapewnił również domek z tysiącami kolorowych piłeczek.

                                                  Niestety czas szybko płynął i trzeba było wracać do domu.

 • Uczcili pamięć Ireny Sendler

              Uczcili pamięć Ireny Sendler - Obrazek 1W związku z ustanowieniem przez Sejm RP na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Roku 2018  Rokiem Ireny Sendlerowej – w 10.rocznicę jej  śmierci nasi uczniowie postanowili poznać życie i działalność oraz oddać "hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka". 
              Irena Sendlerowa ocaliła z warszawskiego getta ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. Wyprowadzane z getta dzieci, były umieszczane w polskich rodzinach, sierocińcach i klasztorach. Ich zaszyfrowane nazwiska Sendlerowa zapisywała na paskach bibułki, które wkładała do słoików i zakopywała. 
              Uczniowie klas V- VII  wzięli udział w pokazie filmowym o Irenie Sendler w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz zapoznali się z prezentacją o jej działalności. Mieli możliwość zobaczyć filmy, które na długo zapadną w ich pamięci.
              Uczniowie naszej szkoły: Agnieszka Brzozowska, Dominika Bojka, Dominika Miotk, Weronika Żółtowska, Natalia Czaja, Anna Kosznicka, Natalia Czaja i Karolina Kiedrowska , a także Mateusz Hildebrandt, Adam Szodrowski i Olimpia Bulczak przygotowali też prace na konkurs plastyczny na plakat promujący Rok Ireny Sendlerowej.  Organizatorem konkursu jest Muzeum II Wojny Światowej. 
                                                                                                               

                                                                                                                              Danuta Kobiela

 • Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej

          Wycieczka do Muzeum II Wojny Światowej - Obrazek 1Wszyscy uczniowie klas V- VII i trzech uczniów klasy IV, którzy wyróżniają się wysokimi  wynikami w nauce historii  w dniu 15 maja 2018 r. wzięło udział w wycieczce do Gdańska do Muzeum II wojny Światowej. Tam z przewodnikiem panem Jackiem Wałdochem poznawali bardzo bogate ekspozycje muzeum. Poznali historię II wojny światowej od początku, aż do jej zakończenia. Pan przewodnik w ciekawy sposób przedstawił uczniom tę trudną historię.
          Muzeum na uczestnikach wycieczki  wywarło wielkie wrażenie. Była to interesująca lekcja historii dla naszych uczniów. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pozwoli im poznać i utrwalić wiedzę o historii naszej Ojczyzny.
  W drodze powrotnej oczywiście nie mogło zabraknąć wstępu do KFC na jedzonko.
                                                                                              Organizacja wyjazdu i opracowanie             

                                                                                                                                                             Danuta Kobiela

 • Trzymaj formę!

          Trzymaj formę! - Obrazek 1 Trzymaj formę to  konkurs wiedzy na temat zasad zdrowego stylu życia. Odbył się po raz szósty z naszym udziałem w dniu 23.05.2018r.

            Wiedzą błyszczały Weronika Żółtowska i Natalia Czaja a za doping odpowiadali: Paweł Okrój, Jakub Bojke, Jakub Trocki, Patrycja Czaja.

  Za doping zdobyliśmy maksymalną ilość punktów! Dziewczyny wywalczyły 2 miejsce na 10 szkół biorących udział w konkursie!

 • 47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej – FINAŁ

  47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej – FINAŁ - Obrazek 1          Kolejny Sukces! Nikodem Bladowski zakwalifikował się do finału i zdobył II miejsce w 47. Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej. W sobotę uczestnicy prezentowali swoje utwory, natomiast w niedzielę ogłoszono wyniki. Konkurs odbył się w Domu Kultury w Chmielnie. Brało w nim 52 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Anna Waldowska

 • Jedziemy do ZOO…

            21 maja klasy I – III, w tym uczestnicy Projektu 3.2.1.Start wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Dzieci widziały około 200 różnych gatunków zwierząt, które się pięknie dzieciom zaprezentowały:) Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.

 • Kaszubski Wiec

  Kaszubski Wiec - Obrazek 1           Po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach Kaszubski Wiec, który odbył się 17. 05. 2018 w Szkole Podstawowej w Borkowie. W konkursie wzięło udział 67 uczniów z sześciu powiatów: bytowskiego, chojnickiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego i wejherowskiego.

             Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej – Agnieszka Brzozowska, Natalia Czaja, Dominika Bojka i z klasy VI Patrycja Czaja.

             Poziom konkursu jak co roku, był bardzo wysoki. Nie udało nam się wywalczyć miejsca ale i tak jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy zmierzyć swoje umiejętności, stając wśród najlepszych i w niezwykle miłej atmosferze pogłębiać i utrwalać swoją wiedzę z zakresu geografii, historii, literatury oraz kultury i sztuki ludowej Kaszub.

 • Czy znasz tę baśń?

           Czy znasz tę baśń? - Obrazek 116 maja reprezentantki klasy III Marta Malotka i Amelia Bach wzięły udział  w III Wojewódzkim Konkursie Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?” dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego w Częstkowie.

            Uczestniczki musiały wykazać się znajomością Legend kaszubskich autorstwa Janusza Mamelskiego. Po długiej i emocjonującej walce dziewczynki zajęły II miejsce. GRATULUJEMY!!!

 • Rajd rowerowy

       Rajd rowerowy - Obrazek 1Uczniowie klasy VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego 17 kwietnia 2018 roku wzięli udział w rajdzie rowerowym. Celem wyjazdu było poznanie miejsc związanych z II wojną światową oraz historią tragedii na Różnym Dębie, a także walorów krajobrazowych okolicy Łebna.
       Najpierw udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie przy grobowcu zamordowanych zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się. Potem pojechaliśmy do pomnika na Różnym Dębie - miejsca tragedii z 20 czerwca 1944 roku. Tam poznaliśmy historię tego miejsca i wydarzeń z nim związanych.
       Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki piknik. Wracaliśmy do domu drogą przez Będargowo, w pobliżu grodziska podziwiając piękne krajobrazy. Wszyscy byli zadowoleni, chociaż po drodze mieliśmy małe problemy techniczne z rowerami. 
              Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie Anna Waldowska i Danuta Kobiela.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć