• Pierniki, pierniczki …

  Dnia 14 grudnia my - pierwszoklasiści oraz nasze mamy tworzyliśmy cudeńka z piernikowego ciasta. Świetnie poradziliśmy sobie z wałkowaniem, wykrajaniem, a następnie ozdabianiem pierników. Wszystko wyglądało przepięknie, a smakowało jeszcze lepiej. Serdecznie dziękujemy naszym kochanym mamom za okazaną pomoc.

 • XIII POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ ZA NAMI …

  Dnia 18 grudnia 2017 r. odbył się XIII POMORSKI KONKURS KASZUBSKIEJ PIEŚNI BOŻONARODZENIOWEJ – ETAP GMINNY, w którym brali udział nasi uczniowie: Natalia Lis, Nikodem Bladowski, Agnieszka Brzozowska, Olimpia Bulczak oraz sześciolatki: Sara Bojka, Rozalia Jankowska i Lena Waldowska. Jesteśmy dumni z odniesionych sukcesów. Przywieźliśmy nagrody książkowe oraz puchar dla zespołu.

  • I miejsce – Zespół „Gwiazdeczki” w składzie: Sara Bojka, Rozalia Jankowska, Lena Waldowska – najmłodsi nasi reprezentanci.

  • III miejsce – Natalia Lis w kat. kl. I- III

  • I miejsce – Nikodem Bladowski w kat. IV – VI

  • III miejsce – Olimpia Bulczak w kat kl. VII i Gimnazjum.

  Zdobywcy I miejsca będą zmagać się w styczniu w finale konkursu na szczeblu pomorskim.

                                                                                              Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 • Wielki Maraton Czytelniczy - test 3

  Wytrwali czytelnicy przstąpili do trzeciego testu w ramach maratonu.

  Książki są bardzo ciekawe, ale też mają sporo stron do przeczytania.

  W klasie II do testu przystąpiło 11 uczniów w klasie III 7 osób..

  W klasie VI mamy 3 maratończyków w kl.VII-2 odważne uczennice podjeły wyzwanie.

  Gratulujemy wytrwałości!

   

                     Książki do czytania w grudniu :

  • Detektywi z klasztornego wzgórza autorstwa Zuzanny Orlińskiej

  • Sprzedam mamę autorstwa Care Santos

  • Zielone martensy napisane przez Joannę Jagiełło

 • GMINNE MIKOŁAJKI

  Dnia 12 grudnia 2017 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w Gminnych Mikołajkach w GCKRiS w Szemudzie. Na miejscu wszystkich zebranych powitała pani Aleksandra Perz - Przewodnicząca Rady Gminy Szemud. Następnie dzieci oglądały godzinny spektakl pt: „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie cała grupa ustawiła się do wspólnie zdjęcia razem z aktorami z teatru „Dreptaczek” z Grudziądza. Przy wyjściu wszyscy otrzymali upominki, a następnie udali się do autokarów i bezpiecznie wrócili do szkoły

  .

 • Ozdoby świąteczne

  Dnia 8 grudnia uczniowie klasy IV, uczęszczający na język kaszubski odwiedzili swojego kolegę Filipa i wspólnie z nim wykonywali kule świąteczne. Z wielkim zaangażowaniem tworzyli swoje dzieła. Pomagali sobie wzajemnie i zgodnie współpracowali. Nie zabrakło smakołyków, które przygotowała p. Anna Bojke oraz koledzy i koleżanki Filipa. Dziękujemy mamie Filipa za duże zaangażowanie, a Filipowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

                                                                     

 • MIKOŁAJKI – 6 GRUDNIA

  6 grudnia to wyjątkowy, magiczny dzień. Wszyscy z radością i nadzieją wypatrujemy Staruszka z długą, białą brodą, w czerwonym ubraniu, z wielkim workiem, pełnym słodkości i upominków. Rano zaglądamy do swoich wyczyszczonych, przygotowanych dzień wcześniej, butów. I tak też było w tym roku. Długo wyczekiwany Mikołaj odwiedził nas również w szkole. Dzieci zarówno te małe, z zerówek, jak i te duże z klasy VII otrzymały słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców, Sołectwa Wsi Łebno i Zęblewo, Kwiaciarnię „Kwiat Lotosu” w Pomieczynie oraz Sklep Spożywczo – Przemysłowy Czesław Ziemann. Wszyscy ubrani w odcieniach czerwieni, w czapkach Mikołaja, zasiedliśmy w gronie swojej klasy, by z okazji tego dnia pograć razem w gry planszowe oraz obejrzeć film animowany, dotyczący prawdziwej historii Świętego Mikołaja. Szkoda, że taki dzień jest tylko raz w roku...

 • Wyjątkowy gość

  Dnia 5 grudnia w progach naszej szkoły powitaliśmy wyjątkowego gościa. Odwiedził nas znany twórca literatury kaszubskiej Stanisław Janke. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Na początku uczniowie uczęszczający na zajęcia j. kaszubskiego zaprezentowali kilkanaście wierszy autorstwa pana Stanisława. Następnie pisarz opowiedział o swojej twórczości, przedstawił swoje dzieła literackie oraz odpowiadał na liczne pytania zadawane przez uczniów. Czas szybko minął, autor zdążył jeszcze rozdać kilka autografów i trzeba było się pożegnać. Jednakże to wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci. Życzymy panu Stanisławowi dalszych sukcesów i tworzenia wielu wybitnych dzieł.

 • OGÓLNOPOLSKA WYMIANA KARTEK POCZTOWYCH czyli "Palcem po mapie"

  W listopadzie dzieci, które uczęszczają na świetlicę szkolną brały udział w akcji, która polegała na wysyłaniu kartek pocztowych do świetlic w różnych szkołach na terenie całego kraju. Systematycznie otrzymywaliśmy kartki z innych placówek. Na naszej mapie zagościły duże, znane wszystkim miasta, takie jak: Łódź, Poznań, Warszawa, Szczecin, Tarnów czy Kraków. Nie zabrakło również mniejszych, których nazw wcześniej nie znaliśmy (Kobylin – Borzymy, Ciepłowody itp..).

  Dzięki adresowaniu kartek oraz nanoszeniu miast na mapę poszerzaliśmy swoje umiejętności, a także pozyskiwaliśmy wiedzę, dotyczącą rozlokowania różnych miast na mapie oraz tego, jakie zabytki i inne piękne miejsca można w nich znaleźć.

 • DEPESZA Z LONDYNU!!

  Na początku roku szkolnego uczniowie uczęszczający na zajęcia „Poznajemy innych” z projektu 3.2.1 START poznawały kraje anglojęzyczne oraz zwyczaje i tradycje tam panujące. Zwieńczeniem zajęć było nadanie przesyłki do Londynu. Wspólnie napisaliśmy list oraz samodzielnie wykonaliśmy album „Londyn oczami dzieci” dla najważniejszej kobiety w tym mieście, do Królowej Elżbiety II. List dotarł 29 września, a nam pozostało z nadzieją czekać na odpowiedź.

  No i po prawie dwóch miesiącach nadszedł upragniony i wyczekiwany dzień. W czwartek 23 listopada 2017r. list czekał na nas w sekretariacie. Okazało się, że oprócz ciepłych słów z podziękowaniami za piękne obrazki, otrzymaliśmy również broszury, w których opisane jest dzieciństwo królowej, to jak wygląda jej praca, a także kilka ciekawostek o Pałacu Buckingham.

  Było to dla nas wielkie wydarzenie, które przyniosło mnóstwo emocji wszystkim dzieciom, z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci...                                    

                                                                                                         Ilona Hallmann

       

   

   

                                                                                                    

 • Zabawa w rytmie „DISCO”

  Dnia 24 listopada br. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa w rytmie disco dla klas IV – VII.

  Uczniowie tych klas przygotowali układy taneczne po wcześniejszym losowaniu zespołów z lat 80/90, i tak klasa IV – ABBA, klasa V- Smokie, klasa VI- TOP ONE, klasa VII- Modern Talking. Pięknie przebrani w rytmach disco prezentowali swe umiejętności taneczne.

  Pomysłowość i zaangażowanie uczniów było wielkie, co można było zobaczyć na parkiecie. W czasie trwania zabawy można było pozować do zdjęć używając różnych GADŻETÓW w tzw. FOTOBUTCE” , chętnych było wiele a pani Ilona miała bojowe zadanie. Dzieci bawiły się wspaniale, integrowały się poprzez naukę wspólnego tańca. Klasa IV była tym zespołem, na który zdaniem prowadzących zasługiwała na OGROMNE BRAWA.

  Uwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek. W miłych nastrojach dzieci opuszczały parkiet, kierując się do domów.

  Nad bezpieczeństwem podczas zabawy czuwały: E. Smoła, I. Hallmann i D. Szodrowska

                                                                                                        Elżbieta Smoła

 • Edukacja przez szachy w szkole

  Edukacja przez szachy w szkole"

   

  Od 1 września 2017 roku pierwszoklasiści z naszej szkoły systematycznie uczęszczają na zajęcia praktyczne gry w szachy. Chętnie poznają zasady i strategie tej gry.

  Z badań wynika, że gra w szachy niesie ze sobą wiele pozytywnych przesłanek, m.in. rozwija i ćwiczy wyobraźnię przestrzenną dziecka, poprawną koordynację ruchów, uczy stron świata, kierunków lewo – prawo, rozwija zmysł twórczy, pamięć i intuicję, a także poprawia koncentrację oraz buduje determinację i wytrwałość. Bardzo ważny jest wpływ szachów na psychikę dzieci. Gra uczy odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji własnych decyzji, a także skutecznego działania pod presją, nie poddawania się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Dziecko, które gra w szachy uczy się radzić sobie ze stresem i porażką. Gra w szachy przygotowuje do zdrowej rywalizacji.

  WARTO WIEDZIEĆ!
  Dowiedziono, że gra w szachy to zdolności wyuczalne i każdy, bez wyjątku może po nie sięgnąć. Zatem, życzymy powodzenia!

  Sylwia Sokół

 • Dzień kaszubski już za nami

            Po raz kolejny uczniowie uczęszczający na język kaszubski wzięli udział w obchodach Dnia Kaszubskiego. Odbył się 21 listopada 2017 r. pod hasłem: „Kaszubskie bajanie- z legendą spotkanie”.

            W programie tego dnia były m.in. pieczenie babeczek z panią Beatą Łaga oraz tańce kaszubskie z panią Anią Waldowską. Wszyscy uczniowie ponadto zostali podzielenie na dziewięć grup, które pod czujnym okiem nauczycieli poznawali legendy kaszubskie i wykonywali do nich ilustrowane kartki do książek. Po wysłuchaniu legendy każdy miał za zadanie wykonać jedną stronę do powstającej książki. Po tym zadaniu wszyscy spotkali się w świetlicy szkolnej, aby zaprezentować efekty swojej pracy. Poszczególne strony do książki z legendami przymocowywali za pomocą klamerek do sznurka. W ten sposób cała świetlica wypełniła się ilustracjami. Potem wszyscy zatańczyli „Kowala”. Następnie każda z grup podawała innym trzy słowa związane z daną legendą, a pozostali odgadywali jaka to legenda.

  Na koniec wszyscy poczęstowali się babeczkami. Były przepyszne. Z prac poszczególnych grup powstały ilustrowane książki z legendami.

  Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy swój czas poświęcili uczniom.

                                Danuta Kobiela

 • „Méster bëlnégò czëtaniô”

  Dnia 15 listopada 2017 r. w środę w Szkole Podstawowej w Częstkowie odbył się etap gminny konkursu czytania po kaszubsku.

  Naszą szkołę reprezentowali w kategorii I- III: Natalia Lis i Martyna Kwidzińska, a w kategorii klas IV- VII: Agnieszka Brzozowska i Olimpia Bulczak.

  Dwie nasze uczennice zajęły miejsca na podium: Olimpia- II miejsce, Agnieszka – III. Obie będą reprezentowały naszą szkołę na eliminacjach powiatowych konkursu w Wejherowie.

  Gratulujemy sukcesu!

 • Święto Niepodległości 2017

  Dnia 14 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

  W apelu oprócz uczniów i nauczycieli uczestniczył niecodzienny gość pani Aleksandra Perz-przewodnicząca Rady Gminy Szemud. Przybyła do nas, aby wręczyć nagrody uczniom, którzy wzięli udział w Rodzinnym Konkursie Plastycznym ”Razem dla Niepodległej”. Apel miał uroczysty charakter, ze względu na stroje galowe i kotyliony, które przygotowali dla siebie uczniowie, co podkreśliła pani Aleksandra.

  Po wprowadzeniu sztandaru szkoły grupa taneczna prowadzona przez panią Annę Waldowską przedstawiła przepiękny układ do pieśni patriotycznej „Wojenko, wojenko”.

  Uczniowie klasy VII przygotowali scenografię i zaprezentowali montaż słowno- muzyczny pt. „Droga do niepodległości”. Śpiewali pieśni patriotyczne. Dziękujemy za tą lekcję historii.

                                                                                                                         Danuta Kobiela

 • Wizyta w Akwarium Gdyńskim

                                                                                       

 • Śniadanie daje moc

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

  Dlatego powstał program edukacyjny: ŚNIADANIE DAJE MOC, w którym chętnie bierzemy udział już od kilku lat. W ten sposób zachęcamy uczniów do przygotowywania i spożywania smacznego i zdrowego śniadania każdego dnia.

                                                                                                  


   

 • Podziękowania…

                      

          Z okazji DEN zazwyczaj uczniowie dziękują nauczycielom i pracownikom szkoły. Podziękowania też składają dyrektorzy szkół swoim pracownikom. Również Minister Edukacji Narodowej doceniła pracę niektórych nauczycieli. Wśród wyróżnionych znalazła się nasza nauczycielka historii i języka kaszubskiego pani Danuta Kobiela. Otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. W imieniu pani minister Anny Zalewskiej medal wręczała podczas Wojewódzkiej Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej w Sali konferencyjnej Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku Kurator Oświaty pani dr Monika Kończyk.

  Pani Kobiela została też w tym roku nominowana przez swoich uczniów i ich rodziców do nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego „Nauczyciel na medal”

  Gratulujemy sukcesów!

 • UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA

  Dnia 30 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klasy pierwszej. W czerwcu jeszcze przedszkolaki, a dzisiaj już pierwszaki przedstawiły krótki program artystyczny. Następnie złożyły ślubowanie, po czym na prośbę Rodziców, Pan Dyrektor pasował ich na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łebnie. Na pamiątkę tej doniosłej chwili pierwszoklasiści odcisnęli kciuk na Akcie Pasowania i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej, uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły oraz pakiety startowe SKO, które wręczyły panie z PKO Banku Polskiego. To jeszcze nie koniec wszystkich niespodzianek. Koledzy i koleżanki z zerówek oraz klas II i III podarowały wspaniałe prezenciki. Pani Sylwia i Pani Beata na ręce wychowawczyni złożyły „słoneczkowe” tablo. Po uroczystości zaproszeni goście, rodzice oraz Pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez kochane mamy. Wszyscy zadowoleni, z uśmiechem na twarzy udali się do domu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć