• Trzymaj formę!

          Trzymaj formę! - Obrazek 1 Trzymaj formę to  konkurs wiedzy na temat zasad zdrowego stylu życia. Odbył się po raz szósty z naszym udziałem w dniu 23.05.2018r.

            Wiedzą błyszczały Weronika Żółtowska i Natalia Czaja a za doping odpowiadali: Paweł Okrój, Jakub Bojke, Jakub Trocki, Patrycja Czaja.

  Za doping zdobyliśmy maksymalną ilość punktów! Dziewczyny wywalczyły 2 miejsce na 10 szkół biorących udział w konkursie!

 • 47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej – FINAŁ

  47. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej – FINAŁ - Obrazek 1          Kolejny Sukces! Nikodem Bladowski zakwalifikował się do finału i zdobył II miejsce w 47. Konkursie Recytatorskim Literatury Kaszubskiej. W sobotę uczestnicy prezentowali swoje utwory, natomiast w niedzielę ogłoszono wyniki. Konkurs odbył się w Domu Kultury w Chmielnie. Brało w nim 52 uczestników. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Anna Waldowska

 • Jedziemy do ZOO…

            21 maja klasy I – III, w tym uczestnicy Projektu 3.2.1.Start wybrali się na wycieczkę edukacyjną do ZOO. Pogoda dopisała. Dzieci widziały około 200 różnych gatunków zwierząt, które się pięknie dzieciom zaprezentowały:) Po długiej wycieczce nadszedł czas na małe „co nieco”. Wszyscy wrócili bezpiecznie do domu, pełni bogatych wrażeń.

 • Kaszubski Wiec

  Kaszubski Wiec - Obrazek 1           Po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kaszubach Kaszubski Wiec, który odbył się 17. 05. 2018 w Szkole Podstawowej w Borkowie. W konkursie wzięło udział 67 uczniów z sześciu powiatów: bytowskiego, chojnickiego, gdańskiego, kartuskiego, kościerskiego i wejherowskiego.

             Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy siódmej – Agnieszka Brzozowska, Natalia Czaja, Dominika Bojka i z klasy VI Patrycja Czaja.

             Poziom konkursu jak co roku, był bardzo wysoki. Nie udało nam się wywalczyć miejsca ale i tak jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy zmierzyć swoje umiejętności, stając wśród najlepszych i w niezwykle miłej atmosferze pogłębiać i utrwalać swoją wiedzę z zakresu geografii, historii, literatury oraz kultury i sztuki ludowej Kaszub.

 • Czy znasz tę baśń?

           Czy znasz tę baśń? - Obrazek 116 maja reprezentantki klasy III Marta Malotka i Amelia Bach wzięły udział  w III Wojewódzkim Konkursie Czytelniczy „Czy znasz tę baśń?” dla uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego w Częstkowie.

            Uczestniczki musiały wykazać się znajomością Legend kaszubskich autorstwa Janusza Mamelskiego. Po długiej i emocjonującej walce dziewczynki zajęły II miejsce. GRATULUJEMY!!!

 • Rajd rowerowy

       Rajd rowerowy - Obrazek 1Uczniowie klasy VII uczęszczający na zajęcia z języka kaszubskiego 17 kwietnia 2018 roku wzięli udział w rajdzie rowerowym. Celem wyjazdu było poznanie miejsc związanych z II wojną światową oraz historią tragedii na Różnym Dębie, a także walorów krajobrazowych okolicy Łebna.
       Najpierw udaliśmy się na miejscowy cmentarz, gdzie przy grobowcu zamordowanych zapaliliśmy znicz i pomodliliśmy się. Potem pojechaliśmy do pomnika na Różnym Dębie - miejsca tragedii z 20 czerwca 1944 roku. Tam poznaliśmy historię tego miejsca i wydarzeń z nim związanych.
       Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki piknik. Wracaliśmy do domu drogą przez Będargowo, w pobliżu grodziska podziwiając piękne krajobrazy. Wszyscy byli zadowoleni, chociaż po drodze mieliśmy małe problemy techniczne z rowerami. 
              Opiekę nad uczestnikami rajdu sprawowały panie Anna Waldowska i Danuta Kobiela.

 • Drużynowe biegi przełajowe

            Drużynowe biegi przełajowe - Obrazek 1 6 kwietnia, w Szemudzie zorganizowane zostały coroczne drużynowe biegi przełajowe. Na zawodach różne roczniki reprezentowało aż 22 dzieci z naszej szkoły. W biegu rocznika 2007-2008 wystąpili: Kos Natalia, Miotk Andżelika, Lis Martyna, Trzebiatowska Weronika oraz Dosz Dominik. Roczniki 2005 i 2006 reprezentowali Okrój Paweł, Czaja Adam, Trocki Jakub, Gruba Patryk, Miotk Dominika, Kosznicka Anna, Lis Wioleta oraz Czaja Patrycja. W najstarszej kategorii wiekowej pobiegli: Szodrowski Adam, Labudda Maciej, Bużan Konrad, Trocki Kacper, Bojka Dominika, Gruba Amelia, Bulczak Olimpia, Kiedrowska Karolina i Brzozowska Agnieszka.

            W kategorii 2007-2008 dwóm naszym uczennicom, Andżelice Miotk oraz Natalii Kos, udało się ukończyć bieg w pierwszej dziesiątce. Natalia zakończyła zawody na trzeciej pozycji i tym samym zakwalifikowała się do dalszego etapu biegów przełajowych. W rocznikach 2005-2006 równie dobrze wypadła Anna Kosznicka, kończąc bieg na drugim miejscu, dzięki czemu mogła wziąć udział w kolejnym, powiatowym etapie zawodów. Szczególnie dobrze w biegach wypadły dziewczęta z roczników 2002-2004; aż czterem z nich udało się zakończyć bieg w pierwszej dziesiątce, co skutkowało uplasowaniem się na drugiej pozycji w biegach drużynowych. Najlepiej spośród naszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej wypadła Agnieszka Brzozowska (szóste miejsce).

             Kolejny, powiatowy etap drużynowych biegów przełajowych, miał miejsce we wtorek, 10 kwietnia. Tego dnia Anna Kosznicka oraz Natalia Kos pojechały wraz z opiekunem, p. Agnieszką Laskowską, do Rumi, gdzie na trasie stadionu MOSiRu mieli zmierzyć się młodzi sportowcy. Tłum biegaczy, profesjonalnie wyznaczona trasa oraz sportowa atmosfera już od początku sprzyjała nastawieniu się na zaciętą rywalizację. Pierwszy bieg na 600 m. obejmował roczniki 2007-2008. Natalia Kos dzielnie walczyła na trasie i zajęła w nim bardzo wysokie, piąte miejsce. Anna Kosznicka miała do przebiegnięcia nieco dłuższą trasę (około 800 m), ale poradziła sobie równie dobrze jak jej młodsza koleżanka zajmując dziesiątą lokatę. Całość imprezy została zakończona wręczeniem medali przez organizatora.

 • Piękne Kaszuby

             We wtorek 8 maja w ramach lekcji języka kaszubskiego, udaliśmy się na wycieczkę do Wejherowa. Celem wycieczki było poznanie bogatej historii grodu założonego przez Jakuba Wejhera oraz innych ciekawych obiektów związanych z naszym regionem.

            Jednym z niezwykłych miejsc jakie mieliśmy okazję podziwiać, była Kalwaria Wejherowska. Pani przewodnik bardzo szczegółowo i barwnie przekazała nam wiele informacji związanych z historią tego pięknego zakątka Kaszub. Następnie przeszliśmy Szlakiem Nut Kaszubskich na dawny cmentarz ewangelicki. Kolejną atrakcją był czas spędzony na placu zabaw, gdzie była przerwa na posiłek.

             Zmęczeni, ale zadowoleni i bogatsi o niezwykłe informacje dotyczące naszego regionu, wróciliśmy autobusem do domu.

 • Z wizytą w bibliotece

            Z wizytą w bibliotece - Obrazek 1Dnia 7 maja 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I i II obejrzeli spektakl pt.: „Baśń o rycerzu bez konia”. Głównymi bohaterami tej baśni były lalki – marionetki. Za animację tych lalek był odpowiedzialny pan Marcin Marzec – lalkarz, marionetkarz z Teatru Barnaby. Było to zabawne przedstawienie o samotnym rycerzu i samotnym czkającym koniu, którzy szukają się na wzajem. Na swojej drodze spotykają mnóstwo postaci m.in.: myszo-nietoperza, księżniczkę, czarodzieja oraz strasznego smoka. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Na koniec mali widzowie nagrodzili animatora gromkimi brawami i w doskonałych humorach wróciły do szkoły.

 • Spotkanie ze strażakami

                Spotkanie ze strażakami - Obrazek 17 maja odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Łebnie. Spotkanie miało na celu utrwalenie wiadomości na temat bezpiecznych zachowań i zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Dzieci poznały zadania i obowiązki z jakimi na co dzień borykają się strażacy. Nasi uczniowie mieli też okazję dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i zapoznać się z podstawowym sprzętem ratowniczym. Wielką atrakcją było sprawdzenie swoich sił, zakładając na plecy butlę tlenową. Uczestnicy spotkania nauczyli się też korzystać z maski tlenowej i kołnierza ortopedycznego.

  Dzięki spotkaniu ze strażakami, uświadomiono sobie jak odpowiedzialna i często niebezpieczna bywa praca strażaka. Dzieci utrwaliły ogólnopolski numer alarmowy 112 i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną.

  Z okazji święta świętego Floriana (patrona strażaków) życzymy wszystkim strażakom tylu powrotów, ile wyjazdów i jak najspokojniejszych służb.

 • Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

       Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - Obrazek 1 25 kwietnia 2018 roku Rada Pedagogiczna na czele z panem Dyrektorem wzięła udział w szkoleniu pt. „Warsztaty terenowe z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej”, które przeprowadził doświadczony specjalista w dziedzinie ratownictwa medycznego z Fundacji Credu Rafał Ziółkowski. Każdy z uczestników szkolenia miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na trzech fantomach (niemowlęcia, dziecka i osoby dorosłej). Dowiedzieliśmy się, :

  • jakie są procedury udzielania pierwszej pomocy: co wolno, czego nie wolno i co trzeba robić;

  • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi bez urazu lub z urazem, jest nieprzytomna i nie oddycha;

  • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi bez urazu lub z urazem , jest nieprzytomna i oddycha;

  • jak postępować z osobą, która uległa wypadkowi z urazem, jest przytomna i oddycha;

  • przy urazach kończyn górnych i dolnych;

  • jak zabezpieczać rany;

  • co robić, w sytuacji zakrztuszenia się, omdlenia, bólu w klatce piersiowej, przy padaczce;

  • jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

   

  Wszyscy mieli okazję przećwiczyć postępowanie w w/w sytuacjach na koledze lub koleżance.

   

                                                                                                                    Sylwia Szykut

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA - Obrazek 1             Dnia 7 maja 2018 r. w Bibliotece Publicznej w Łebnie uczniowie klasy I złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią Marię Chustak na Czytelnika tejże Biblioteki. Każdy z pierwszoklasistów otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę i słodki upominek.

 • ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - Obrazek 1            Patriotyczne apele rocznicowe w naszej szkole są tradycja. W czwartek 26 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii naszego kraju, uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Renaty Kos przygotowali montaż słowno-muzyczny.

             Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, po którym nastąpiło przywitanie społeczności szkolnej i część artystyczna. Na chwilę przenieśliśmy się do 1791 roku. Niecodzienna lekcja historii, jaką wszyscy mieli okazję przeżyć, przypomniała o jakże ważnych wydarzeniach w dziejach Polski, kiedy to ważyły się losy najważniejszego dokumentu w państwie. Nie były to łatwe czasy dla Polski, ale każdy Polak , zarówno mały jak i duży, powinien je znać.

                                     Nasza szkolna uroczystość stała się też okazją do wyrażania dumy z naszego kraju i młodych patriotów.

 • - Obrazek 1

 • Konkurs matematyczny

  25 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III - VII brali udział w konkursie:

      OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS-MATEMATYKA PLUS

  Konkurs matematyczny - Obrazek 1   Konkurs matematyczny - Obrazek 2

 • *********************************************************************************

  *********************************************************************************

           W czwartek 26 kwietnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszą kartkę wielkanocną organizowanym przez Gminną Izbę Regionalną im. Remusa w Łebnie.

           Organizatorka konkursu Pani Katarzyna Miotk wręczyła nagrody autorom wybranych prac. Natalia Czaja z kl.VII zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. Na konkurs wpłynęło ok 80 prac.

                                                                                                                      Gratulujemy !

                           ********************************************************************************* - Obrazek 1

   

 • „RODNÔ MOWA”

              „RODNÔ MOWA” - Obrazek 125 kwietnia odbył się 47 Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej w Wejherowie. Nasi reprezentanci spisali się wspaniale. I miejsce w swojej kategorii zdobył Nikodem Bladowski – uczeń IV klasy, natomiast Wyróżnienie otrzymała Agnieszka Brzozowska – uczennica VII klasy. Nikodem będzie reprezentował nie tylko naszą szkołę, ale także gminę i powiat w Turnieju Finałowym, który odbędzie się pod koniec maja w Chmielnie. Gratulujemy!!!

 • INFORMACJA

  PRZYPOMINAMY, że rodzice mają obowiązek potwierdzić pisemnie wolę uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2018/2019 od dnia 16 kwietnia 2018 r. (od godz. 7:00) do 26 kwietnia 2018 r. (do godz. 15:00).

  Lista dzieci zakwalifikowanych do OP znajduje się na tablicy ogłoszeń przy wejściu głównym.

 • Turniej Gier i Zabaw

  Turniej Gier i Zabaw

            „SPORT TO ZABAWA, ŁEBNO ZBIERZE BRAWA” to jedno z haseł naszej 9-osobowej drużyny, która brała udział w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych w Szemudzie.

             Skład zespołu: Anita Lejkowska, Dawid Kanka, Fabian Kruszyński, Justyna Grubba, Jan Stenka, Martyna Kwidzińska, Dominik Stenka, Jakub Kanka, Aleksander Marszała. Walczyli jak prawdziwi zawodowcy, zdobyli IV miejsce.

 • KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

                KOLEJNE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW - Obrazek 1
             Dnia 11 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej w Szemudzie.
  Naszą szkołę reprezentowały 4 osoby. 

  W kategorii klas IV – VI: Nikodem Bladowski, który zdobył I miejsce  oraz  Katarzyna Grubba, która otrzymała Wyróżnienie

  W kat. klas VII i gimnazjalnych: Agnieszka Brzozowska, która zdobyła I miejsce oraz Olimpia Bulczak - II miejsce.

  Uczniowie, którzy zdobyli I i II miejsce zakwalifikowali się do dalszego etapu i będą prezentować swoje umiejętności 24 kwietnia w Wejherowie na szczeblu powiatowym.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć