Wydarzenia

Zajęcia w grupie Smerfów

"Oj dana, oj dana, Pij mleko od rana!

Pij mleko w południe, a będzie Ci cudnie!"

Zgodnie z realizowanym programem nauczania zajmowaliśmy się życiem na wsi. Poznawaliśmy różne wyroby, które otrzymuje się dzięki pracy rolników. Przyszła i kolej na najzdrowszy napój, pyszne mleko. Aby szczególnie zachęcić dzieci do jego picia, nauczyliśmy się specjalnej piosenki, a także "wydoiliśmy krowę". Mimo ciężkiej pracy, było bardzo wesoło, po niecałej godzinie udało nam się wydoić całe wiaderko mleka.

Zajączek Wielkanocny

Już tradycją stało się, że najmłodsze dzieci w naszej szkole tuż przed Świętami Wielkanocnymi poszukują prezentów pozostawionych przez Wielkanocnego Zajączka. Mimo, iż pogoda nam nie dopisała, podtrzymaliśmy tą tradycję i dzieci zamiast poszukiwac podarunków na dworzu, poszukiwali ich w szatni. Dzieci były niezmiernie zadowolone !

Dzień Dinozaura w grupie Sówek

 Z okazji Dnia Dinozaura grupa Sówek postanowiła pobawić się w archeologów. Na ciastkach, które wspólnie przygotowaliśmy, odbiliśmy stopy naszych ulubionych dinozaurów. Nie zabrakło spinozaura, tireksa czy brontozaura. Ciasteczka stały się naszymi skamielinami, na których odkrywaliśmy świat tych pradawnych zwierząt. Warto wspomnieć, że ciasteczka smakowały wyśmienicie.
Następnie naszym wypiekiem poczęstowaliśmy naszych kolegów i koleżanki z grupy Smerfów.
To był niesamowity dzień.

                                 Wychowawca gr. Sówek - Patrycja Kołatka

Dzień Kobiet

8 marca to niezwykły dzień. Tego dnia obchodzimy Dzień Kobiet. Święto to stało się popularne w czasach PRL-u, kiedy kobietom wręczano goździki, a także przedmioty codziennego użytku, takie jak rajstopy czy ręczniki. Obecnie popularnym kwiatem w dniu tego święta jest tulipan.

Chłopcy z naszej grupy nie zapomnieli o tym szczególnym dniu i przygotowali wiele niespodzianek dla małych kobietek z naszej grupy. Oprócz takich prezentów jak kwiatki czy słodycze na dziewczynki czekał słodki poczęstunek przygotowany specjalnie przez naszych chłopców.
Wcześniej jednak odbyły się wybory MINI MISS GRUPY OA. Dziewczynki zaprezentowały się na specjalnym wybiegu w kilku konkurencjach. Jurorami byli oczywiście chłopcy. Po przebytych konkurencjach ogłoszono wyniki. Każda dziewczynka nie wyszła tego dnia do domu bez specjalnego dyplomu za wygraną w poszczególnych konkurencjach. Wybrano między innymi: miss wybiegu, najbardziej rozśpiewaną miss, miss pozowania czy też najbardziej roztańczoną miss.

Walentynki

Wigilia

Spotkanie z wróżką

W grudniu dzieci z grupy Sówek oraz Smerfów uczestniczyły w spotkaniu z wróżką w Wiejskim Ośrodku Kultury w Łebnie.
Dzieci poznały podstawowe zasady utrzymania zdrowego uśmiechu, wysłuchały kilku rymowanek, piosenek, a także samodzielnie mogły szczotkować zęby krokodyla :).
Na zakończenie każdy z nich otrzymał dyplom, naklejkę oraz słodki upominek.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

MIKOŁAJ Z CHYLOŃSKIEJ GÓRKI

7 grudnia dzieci z grupy Sówek oraz Smerfów wybrały się do Biblioteki Publicznej w Łebnie na występ Mikołaja z Chylońskiej Górki. W skupieniu obejrzeliśmy ciekawy spektakl, podczas którego mogliśmy poznać losy biskupa Mikołaja.  Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone i z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Szkoły.

Serdecznie dziękujemy pani Marii Chustak za zaproszenie!

MIKOŁAJKI

6 grudnia odwiedził nas niecodzienny gość z dalekich stron. Przybył do nas nikt inny jak Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Wszystkie smerfy i sowy zdeklarowały, że w nadchodzącym roku będą baaaardzo grzeczne, a w podziękowaniu za przybycie wręczyły Mikołajowi mały upominek.
To oczywiście nie był koniec atrakcji w tym dniu, w oczekiwaniu na Mikołaja Smerfy ubierały choinkę, a Sowy spędzały czas przy świątecznej muzyce wykonując tradycyjne mikołajowe buty z plasteliny.
Po obiedzie przybyła do nas mama Bartka z grupy Smerfów, która pomogła przygotować pyszne pierniki. Dzieci samodzielnie rozwałkowywały ciasto i wykrajały różne kształty. Po upieczeniu każdy dekorował pierniki za pomocą lukru i różnych kolorowych posypek. Na zakończenie dnia wszyscy uczestniczyli w zabawie przy ulubionej muzyce.

Tego dnia czas upłynął nam błyskawicznie i wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżających się Świąt.

Serdecznie dziękujemy Pani Becker i Pani Dosz za przygotowanie ciasta na pierniki.

Wychowawcy grup OA i OB

Dzień Pluszowego Misia - Smerfy - Fotorelacja

Dzień Pluszowego Misia - Smerfy - Fotorelacja

Dzień Przedszkolaka

   

    11 października w sali smerfów odbył się Dzień Przedszkolaka. Świętowanie dnia zaczęliśmy od krótkiego występu dzieci, po czym każdy Smerf otrzymał do wykonania specjalne, artystyczne zadanie.
Wraz z rodzicami dzieci stworzyły prawdziwe arcydzieła, których nie powstydziłby się niejeden artysta, a niejedno muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu z pewnością zabiegało by o możliwość wystawienia tych prac. My jednakże, z racji swej skromności, umieściliśmy te prace na naszej klasowej gazetce.
Na zakończenie uroczystości wszyscy skosztowali pysznych ciast przygotowanych przez mamy Smerfów. Dzieci uczestniczyły jeszcze w kilku zabawach, po czym otrzymały prezenty i specjalne dyplomy.

                                                                                                                                                           Wychowawca: I. Bryla

                                     

WYCIECZKA DO AKWARIUM GDYŃSKIEGO – 26.10.2016

26 października dzieci z grupy smerfów oraz sówek wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Dzień rozpoczęliśmy od warsztatów, na których poznaliśmy takich przedstawicieli rafy koralowej, jak błazenek, wargatek, czy krewetka czyszcząca. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały cennych informacji, po czym chętnie uczestniczyły w zajęciach,  podczas których kolorowali, a także tworzyli własną rafę koralową. Po warsztatach wybraliśmy się na zwiedzanie budynku, podczas którego przypatrywaliśmy się różnym przedstawicielom morskiego świata. Po wyjściu z budynku przeszliśmy się po Skwerze Kościuszki w stronę autobusu, którym ruszyliśmy w drogę powrotną. To jednak nie był koniec atrakcji, na zakończenie dnia każdy otrzymał pyszną niespodziankę.

ŚNIADANIE DAJE MOC !!

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dzięki niemu dzieci mają energię do zabawy, a także lepiej koncentrują się podczas zajęć.  Dlatego też 8 listopada dzieci z grupy smerfów wzięły udział w ogólnopolskiej akcji: „Śniadanie Daje Moc!”.
Każdy przygotował sobie kanapkę, w której skład wchodziły wyłącznie zdrowe produkty, takie jak: brokuły, pomidory, ogórki czy sałata. Podczas tego dnia każde dziecko skosztowało także zdrowego koktajlu owocowego.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łebnie
  ul. Szkolna 1
  Łebno
  pomorskie
  84-217 Szemud
  e-mail: szkola.lebno@wp.pl
 • (58) 676-18-04

  Fax (58) 676-18-04

Galeria zdjęć